Son Dakika Haberleri: BDP'den, AK Parti'ye Siyah Çelenk

BDP'den, AK Parti'ye Siyah Çelenk

8 yıl önce

Beyoğlu'nda Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyesi bir grup, Şırnak, Uludere'de 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalamaları protesto ederek, AK Parti İlçe binası önüne çelenk bıraktı.

BDP'den, AK Parti'ye Siyah Çelenk, System.String[]

Beyoğlu'nda Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyesi bir grup, Şırnak, Uludere'de 35 kişinin ölümüyle sonuçlanan bombalamaları protesto ederek, AK Parti İlçe binası önüne çelenk bıraktı.


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İl Örgütü'ne üye, aralarında aralarında kadınların da bulunduğu yaklaşık 50 kişilik grup, saat 15.00 sıralarında Yahya Kemal Mahallesi Bahriye Caddesi 38 numaradaki AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı önünde bir araya geldi. Parti binası çevresinde çok sayıda çevik kuvvet polisi olası bir olaya karşı önlem alırken, Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) da bina önünde bekletildi. Grup adına basın açıklamasını Yeşim Keleş okudu. Keleş, Uluderi'nin Roboski Köyünde yaşları 12 ile 20 arasında değişen 36 çocuk ve gencin evlerine ekmek götürme derdinde iken savaş uçakları tarafından öldürüldüğünü söyledi. Keleş, "Bu vahşetler bu ülkede birlikte yaşamanın koşullarını her gün biraz daha olanaksız hale getiriyor. Yaşanan bu katliamı şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Halkımızla birlikte meydanlarda demokratik tepkilerimizi daha da yükselteceğiz, bu katliamı gerçekleştirenlerin, sorumluların peşini asla bırakmayacağız." dedi.


Basın açıklamasının ardından Yeşim Keleş'in de aralarında bulunduğu bazı partililer ilçe binası önüne siyah çelenk bıraktı. Grup, "AKP Halka hesap verecek" şeklinde sloganlar attıktan sonra dağıldı. - İstanbul/ Beyoğlu

Haber Yayın Tarihi: 01.01.2012 05:06 Kaynak: DHAParti sonrası objektiflere yakalanan Aleyna Tilki yırtık çoraplarıyla şaşırttı
Meteoroloji'den beklenen haber geldi! Yeni haftada kar var Kara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu