Bush'un Yeni 'Savaş Tanrısına' Seneto'dan Onay - Son Dakika

Bush'un Yeni 'Savaş Tanrısına' Seneto'dan Onay

29.06.2007 13:32
Bush'un Yeni 'Savaş Tanrısına' Seneto'dan Onay, System.String[]

Amerikan Senatosu, ABD Başkanı George Bush'a Afganistan ve Irak'taki Savaşlarla İlgili Yeni Danışman Olarak General Douglas Lute'un Atanmasına Onay Verdi.

Amerikan Senatosu, ABD Başkanı George Bush'a Afganistan ve Irak'taki savaşlarla ilgili yeni danışman olarak General Douglas Lute'un atanmasına onay verdi.

Afganistan ve Irak'taki savaşları tek elden yönetecek olan ABD Savunma Bakanlığının operasyonlar sorumlusu General Douglas Lute'un atanmasına 4'e karşı 94 oyla onay verildiği belirtildi.

Atamayla ilgili oturum sırasında, General Lute, Irak hükümetini siyasi uzlaşmayı sağlama ve mezhep çatışmalarını azaltma konusunda daha çok çalışmaya iteceğini söylerken, Demokrat Senatör Carl Levin, 'Iraklılar'ın geleceği kendi ellerindedir, bizler onları kurtaramayız” dedi ve Irak'tan birliklerin çekilmesi çağrısında bulundu.

Cumhuriyetçi John Warner ise, General Lute'un bu görev için “biçilmiş kaftan” olduğunu ifade etti.

Bush, mart ayı ortasında, Amerikan sivil hükümet kurumlarıyla ordu arasında daha iyi koordinasyon sağlanması amacıyla, özellikle Irak ve Afganistan'dan sorumlu olacak yeni bir özel danışmana sahip olmayı istemişti. Bir çok askeri yetkilinin kabul etmediği bu göreve General Lute talip olmuştu. Görevi kabul etmeyen askeri yetkililerden çoğu, 3 yıldızlı bir generalin nasıl olup da daha yüksek rütbeli askerler hatta bakanlar üzerinde etki sahibi olacağını anlayamadıklarını beyan etmişlerdi.

 

- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Bush'un Yeni 'Savaş Tanrısına' Seneto'dan Onay - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı Durak dışında olduğu için kendisini almayan şoföre kızan kadın taksiyle takip ettiği otobüsü kırmızıya boyadı Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor