Cervantes Edebiyat Ödülü, Sergio Ramirez'in Oldu - Son Dakika

Cervantes Edebiyat Ödülü, Sergio Ramirez'in Oldu

3 yıl önce

Yazar, gazeteci ve eski politikacı Sergio Ramirez, İspanya Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı tarafından verilen "2017 Cervantes Edebiyat Ödülü"nü kazandı.

Cervantes Edebiyat Ödülü, Sergio Ramirez'in Oldu, System.String[]

Yazar, gazeteci ve eski politikacı Sergio Ramirez, İspanya Eğitim, Kültür ve Spor Bakanlığı tarafından verilen "2017 Cervantes Edebiyat Ödülü"nü kazandı.


Jürinin oybirliğiyle ödüle layık görülen yazar Ramirez, ayrıca 125 bin avroluk para ödülünün de sahibi olacak.


Yazar Ramirez, İspanyol yazar Miguel de Cervantes anısına, İspanyol dili ve edebiyatına katkıda bulunduğu düşünülen yazarlara verilen ödülü kazanan ilk Nikaragualı oldu.


75 yaşındaki usta yazar, "Benim İçin Kimse Ağlamıyor", "Maskeli Balo", "Margarita, Deniz Ne Kadar Güzel", "Gölgeler", "Binbir Ölüm", "Kaçak" ve "Gökyüzü Benim İçin Ağlıyor" adlı eserlerinin de aralarında bulunduğu 20'nin üzerinde romana imza attı.


Ramirez, kaleme aldığı eserleriyle, Uluslararası Alfaguara Edebiyat Ödülü ve Pablo Neruda 100. Yıl Onur Madalyası'nın yanı sıra sanat ve edebiyat nişanlarının da sahibi olmuştu.


Tarih ve kurguyu, siyaset ve şiiri ustalıkla bir araya getirerek klasik eserlerle çağdaş Latin Amerika anlatısı arasında bir köprü olmayı başardığı ifade edilen Ramirez, ödülünü 23 Nisan'da alacak.


İspanyol ve Latin Amerikalı yazarlara verilen ve ilki 1976'da sunulan ödül, her yıl Cervantes'in vefatının yıldönümünde takdim ediliyor.

Haber Yayın Tarihi: 17.11.2017 03:36 Kaynak: AASon Dakika

Son dakika: Elazığ'daki depremde ölü sayısı 20'ye yükseldi
Kızılay Başkanı Kınık, deprem sonrası bağış talep etti! Tepkiler gelince paylaşımı sildi Meral Akşener, deprem haberini alınca Fatiha Suresi'ni okuyup siyaset konuşmayı bıraktı

Son Dakika Haberleri