Son Dakika Haberleri: Cesaret, Feraset ve Merhametin Simgesi Türk Milleti

Cesaret, Feraset ve Merhametin Simgesi Türk Milleti

8 ay önce

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu 15 Temmuz'un yıl dönümüyle ilgili açıklamada bulundu.

Cesaret, Feraset ve Merhametin Simgesi Türk Milleti, System.String[]

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu yaptığı açıklamada 15 Temmuz'un tarihe halk hareketi olarak geçtiğini ifade etti.

Destanın adı

Açıklamasında iki yıl önce hain FETÖ terör örgütünün ülkemizin birlik, beraberliğine yönelik saldırısına necip milletin dirayetli duruşu ile son verildiğini kaydeden Başkan Soylu,"15 Temmuz'da milletin üzerine tankla, topla gelen hainlerin demokrasiye darbe vurma amaçları bu duruş ile sonuçsuz kaldı. Yunus Emre'den, Mevlana'dan, Hacı Bektaş'tan, Hacı Bayram Veli'den, Pir Sultan Abdal'dan, Koca Sinan'dan beslenen bu toprakların evlatları olarak şer güçlerin maşalığını üstlenen karanlık güçlere bu topraklar üzerinde karanlık oyunlarını hayata geçiremeyeceklerinin mesajını 15 Temmuz'da bir kez daha vermiş olduk. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz gecesi yaptığı 'Milletimizi illerimizin meydanlarına, havalimanlarına davet ediyorum ve milletçe meydanlarda, havalimanında toplanalım ve bunların o azınlık grubu tanklarıyla, toplarıyla gelsinler ne yapacaklarsa halka orada yapsınlar. Halkın gücünün üstünde bir güç ben tanımadım bugüne kadar, bundan sonrada tanımamız mümkün değil' açıklaması millet olgusunu en güzel şekilde gösterdi. Geçmişten aldığımız güç ile o gün; 1071'de Malazgirt'te olduğu gibi, 1453'de İstanbul'da olduğu gibi, 1915'de Çanakkale'de olduğu gibi millet olgusu yine her şeyin üstünde yer aldı ve 15 Temmuz, halk hareketi olarak anılmaya başlandı. Artık her 15 Temmuz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet anlayışıyla güçlü Türkiye'yi ifade ederken, hatırlanan tek şey milli iradeye sahip çıkan yüce Türk milletidir. Bu milletin yazdığı destan tarihler boyu konuşulacaktır. Ömrünü vatanının selametine, ay yıldızlı bayrağın şerefine, mazlumlara kalkan olmaya adamış ve bunun bedeli ne olursa olsun ödemiş kahramanlarımız var olduğu sürece cesaretin, ferasetin ve merhametin simgesi olan Türk milleti ilelebet yaşayacaktır. Allah bu millet için canını hiçe sayan tüm şehitlerimize rahmet eylesin, gazilerimize acil şifalar, uzun ömürler nasip etsin" ifadelerini kullandı.
Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Yıkamaya Verilen Yorganın İçinden Deste Deste Para Çıktı

Eşini 88 Bıçak Darbesiyle Öldüren Sanık: Birliktelik Görüntülerimizi Sevgilisine Gönderdi