Son Dakika Haberleri: CHP'li Tezcan'dan Kurultay Çıkışı: İmzalar Toplanamayacak

CHP'li Tezcan'dan Kurultay Çıkışı: İmzalar Toplanamayacak

6 ay önce

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanmayacağı, toplanamayacağı yönünde" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanmayacağı, toplanamayacağı yönünde" ifadelerini kullandı.

"İMZALAR TOPLANMAYACAK, TOPLANAMAYACAK"

CHP'nin Olağanüstü Kurultaya gidip gitmeyeceğine ilişkin bir soru üzerine Tezcan, "Daha önce bu konudaki soruları yanıtlamıştım. Tüzükteki hüküm bellidir. Yüzde 51 imza toplanırsa kurultayın toplanması tüzük emridir. Bizim edindiğimiz izlenim bu imzanın toplanmayacağı, toplanamayacağı yönünde" açıklaması yaptı.

"DELEGELERİN İMZA VERME KONUSUNDA GÜÇLÜ BİR İRADESİ YOK"

Tezcan sözlerini şöyle sürdürdü: Parti tabanının önemli bir bölümü şu anda Olağanüstü Kurultayın doğru olmadığını uygun bir zamanlama olmadığını ifade ediyor. Kurultay delegelerinin imza verme konusunda güçlü bir iradesi yok. Olağanüstü Kurultay isteyen arkadaşlar da var bunları 15 gün içinde görürüz yeterince sayıya ulaşıp ulaşmadığını. İmzaya teşvik için sayılar söylenebilir. Sonuçta 15 gün sonra tablo ortadadır. 81 ilin durumunu biz de biliyoruz takip ediyoruz. Böyle bir sayının toplanmayacağı gözüküyor. Tüzüğün dışında adım atmadık, atmayız.

Fatih Portakal'dan Kendisine "Edepsiz" Diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yanıt Geldi Şeyma Subaşı'nın Başına Talih Kuşu Kondu

Beşiktaş, Trabzonspor ile 2-2 Berabere Kaldı