Çiftlikköy'de Şeb-i Arus Programı - Son Dakika

Çiftlikköy'de Şeb-i Arus Programı

16.12.2016 15:30
Çiftlikköy'de Şeb-i Arus Programı, System.String[]

Çiftlikköy ilçesinde, Hazreti Mevlana'nın 743'üncü vuslat yıl dönümü dolayısıyla Şeb-i Arus etkinliği düzenlendi.

Çiftlikköy ilçesinde, Hazreti Mevlana'nın 743'üncü vuslat yıl dönümü dolayısıyla Şeb-i Arus etkinliği düzenlendi.

Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu Şeb-i Arus programında Mevlana'nın hayatı anlatıldı, şiirler okundu, oratoryo ve semazen gösterileri sunuldu.

Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Turgut İşteben, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Beşir ve birçok protokol üyesinin katıldığı etkinlikte Mevlana'ya dair bilgiler aktarıldı.

Programda konuşan Beşir, Hazreti Mevlana'nın bilgisi, ahlakı, erdemli davranışlarıyla her dilden, her renkten ve her dinden insanı kucakladığını söyledi.

Hazreti Mevlana'nın birlik, beraberlik ve hoşgörünün en güzel örneğini sergilediğini belirten Beşir, onun kimseyi ötekileştirmeden herkesi hakikate çağırdığını vurguladı.

Ardından Kaymakam Karabulut, 15 Temmuz Kompozisyon yarışmasında Yalova birincisi olan Ayşe Eflal Yağcı'ya hediyesini takdim etti.

Çiftlikköy'de Şeb-i Arus Programı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Çiftlikköy'de Şeb-i Arus Programı - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü