Son Dakika Haberleri: Çomü'de Temel Atma Töreni

Çomü'de Temel Atma Töreni

7 yıl önce

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi ek binası ve kütüphanesinin temel atma töreni, Eğitim Fakültesi Anafartalar Kampüsünde gerçekleştirildi.

Çomü'de Temel Atma Töreni, System.String[]

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Eğitim Fakültesi ek binası ve kütüphanesinin temel atma töreni, Eğitim Fakültesi Anafartalar Kampüsünde gerçekleştirildi.


ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner, törende yaptığı konuşmada, ÇOMÜ'nün her ay bir temel atma, bir açılış yapma noktasında olduğunu söyledi.


Üniversitenin 2,5 yıl önceye göre bugün iki misline çıkmış durumda olduğunu belirten Laçiner, "Bu trend ile devam ederse çok daha büyük bir üniversiteye, çok daha donanımlı ve gelişmiş bir üniversiteye sahip olmuş olacağız. Neden bu kadar çok yapılaşma ihtiyacı var?  Bunun birinci cevabı, geçmişte yapılamamış pek çok yatırım olmuş, bu açığın kapatılabilmesi için. İkincisi ise geçmişte yapılan binaların bazıları depreme yeterince dayanıklı binalar değil, devlet parasını ayırmış, örneğin 10 lira ayrılmış 1 liralık iş yapılmış veya depreme dayanıklı binalar yapılamamış, bunları da gördük" dedi.


Temeli atılacak fakülte ek binası ve kütüphane için çalışmalara yaklaşık 2 ay önce başladıklarını hatırlatan Laçiner, "Çünkü zeminden su çıkıyor. Çok ciddi bir iyileştirme çalışmasının yapılması gerekiyor. Bina yapmak demek sadece tuğlaları örüp, içine insanları yerleştirmek anlamına gelmiyor" diye konuştu.


Konuşmaların ardından Eğitim Fakültesi ek binası ve kütüphanenin temel atma töreni gerçekleştirildi.


Törene, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir, 23. Dönem Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, Boğaz ve Garnizon Komutanı Aydın Şirin, Belediye Başkan Vekili Dr. Celal Karakaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Enver Aydın, İl Emniyet Müdürü Osman Zoroğlu, üniversite yöneticileri, kurum, kuruluş temsilcileri ile akademik ve idari personel katıldı. - Çanakkale

Haber Yayın Tarihi: 26.10.2013 05:23 Kaynak: AASon Dakika

Otobüs şoförü, tartıştığı gence hakaret etti: Seni tek başına Hadımköy'e götürürüm
Çıplak fotoğrafları basına sızan ABD'li vekil: İntihar etmek istedim Peter Handke'ye tepki gösteren İsveçli gazeteci Doctare: Nobel madalyamı iade edeceğim