Çöp Konteynerindeki Vahşete Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendi - Son Dakika
Güncel

Çöp Konteynerindeki Vahşete Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendi

Haber: Serpil KIRKESER / Kamera: İSTANBUL DHAKadıköy'de çöp konteynerinde bulunan iki bacakla ortaya çıkan vahşi cinayete ilişkin 3'ü tutuklu, biri firari 4 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamladı.

26.04.2019 11:43
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Haber: Serpil KIRKESER/ Kamera: İSTANBUL DHA

Kadıköy'de çöp konteynerinde bulunan iki bacakla ortaya çıkan vahşi cinayete ilişkin 3'ü tutuklu, biri firari 4 şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamladı. Öz amcasını silahla ateş ederek öldüren ve bıçakla parçalara ayıran Fahrettin Öztürk ile ona yardım eden Ferhat Yılmaz hakkında "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme", "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" ve "Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanuna muhalefet" suçlarından birer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 8'er yıla kadar hapisleri istendi. Diğer 2 sanığın da "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 5'er yıla kadar hapisleri talep edildi. Şüpheli Fahrettin Öztürk'ün yanında işçi olarak çalıştığı amcası Rıfat Rıza Öztürk (55) ile olay günü kendisine karşı davranışları nedeniyle tartıştığı, Ferhat Yılmaz ile ortak karar alarak "öldürme" kararı aldıkları iddianamede anlatıldı. Öte yandan vahşi cinayetin detayları da iddianamede yer aldı.

İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameye 26 Şubat 2019 tarihinde Başakşehir'de meydana gelen olay olay şöyle oldu: Fahrettin Öztürk işçi olarak yanında çalıştığı amcası Rıfat Rıza Öztürk ile kendisine karşı davranışları nedeniyle tartıştı. Tartışmanın ardından Fahrettin Öztürk, Ferhat Yılmaz'ı telefonla aradı, yanına çağırdı. Ferhat Yılmaz da iş yerinde bulunan kendisine ait silahını alarak, Fahrettin Öztürk'ün adresine taksiyle gitti. Fahrettin Öztürk, Ferhat Yılmaz ile ortak karar alarak amcası Rıfat Rıza Öztürk'ü öldürmeye karar verdi. Fahrettin Öztürk, Ferhat Yılmaz'dan temin ettiği silah ile iş yerinin banyo kısmında abdest alan amcası Rıfat Rıza Öztürk'e silahla ateş etti. Amca Rıfat Rıza Öztürk yere düştü. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, ölümünden emin olamadıkları Rıfat Rıza Öztürk'ün bıçakla boğazını kesti. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, gerçekleştirdikleri öldürme eyleminin delillerini gizlemek amacıyla Rıfat Rıza Öztürk'ün kafasını bedeninden, kollarını dirseklerinden, bacaklarını da diz kapağından olmak üzere vücudundan ayırdı. Rıfat Rıza Öztürk'e ait ait cesedi parçalara ayıran Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz, ceset parçalarını valize ve poşete koydu, araca yükledi. Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz ile Yavuz Selim Köprüsü'nü geçerek, viyadük üzerinde durdu, maktulün vücut parçalarını valizden çıkartarak viyadükten aşağıya attı. Ferhat Yılmaz, Fahrettin Öztürk ile lokale gitti. Lokalde bulunan Fatih Demir ve Turgut Kundakçı yaşanan olayı Ferhat Yılmaz ve Fahrettin Öztürk'ten öğrendi. Suç delillerini gizleme eylemine Fatih

Demir ve Turgut Kundakçı'nın iştirak etti.

CESET PARÇALARA AYRILDI; FARKLI ÇÖP KONTERNIRINA ATILDI

4 şüpheli maktulün cesedine ait kollar, bacak ve kafa kısmı ile kıyafetlerini ayrı ayrı poşetledi ve araca yükledi. Araca binen 4 şüpheli buradan ayrılarak ayak parçalarının bulunduğu poşeti Kadıköy'de diğer parçaları da farklı bir çöp konteynerine attı.

2 SANIĞIN AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPSİ TALEP EDİLDİ

Savcılık hazırladığı iddianamede, tutuklu olan şüpheliler Fahrettin Öztürk (32) ile Ferhat Yılmaz'ın (37) "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme", "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" ve "Ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkında kanuna muhalefet" suçlarından birer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 1.5 yıldan 8'er yıla kadar hapislerini talep etti. Tutuklu şüpheli

Fatih Demir (29) ve hakkında yakalama kararı bulunan Turgut Kundakçı'nın (26) "Suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme" suçundan 6 aydan 5'er yıla kadar hapisleri talep edildi. Şüpheliler önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Çöp Konteynerindeki Vahşete Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çöp Konteynerindeki Vahşete Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, terörün uzantılarıyla iş tutanlara cevap verdi
  17:23 Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, terörün uzantılarıyla iş tutanlara cevap verdi

  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem Cumhur İttifakı adayı Alinur Aktaş, terörün uzantılarıyla kapalı kapılar ardında iş tutanların kendisinin vatan, millet ve bayrak sevgisini sorgulayamayacağını söyledi. Aktaş, Bursa'nın her kesimine hizmet etme çabası içinde olacaklarını vurguladı.

 • TOGG CEO'su Gürcan Karakaş: İhtiyacımız olan şey bağlılık
  17:23 TOGG CEO'su Gürcan Karakaş: İhtiyacımız olan şey bağlılık

  TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, son teknoloji mobilite cihazlarının artık tamamıyla farklı bir zihniyetle tasarlanması gerektiğini belirterek, bağlılık ve uzaktan tanı teknolojisinin önemine dikkat çekti. Karakaş, yeni mobilite sektöründe boyutun önemini yitirdiğini ve işbirliğinin son derece önemli olduğunu vurguladı. Ayrıca, startupların ve yeni şirketlerin getirdiği teknolojilerin insanların yaşam kalitesini artırdığını söyledi.

 • Bodrum FK Yardımcı Antrenörü Hakan Dolutaş: Hakemi hiç anlayamadık
  17:23 Bodrum FK Yardımcı Antrenörü Hakan Dolutaş: Hakemi hiç anlayamadık

  Bodrum FK Yardımcı Antrenörü Hakan Dolutaş, Eyüpspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, hakemin kararlarını anlamadıklarını ve haksızlığa uğradıklarını belirtti. Dolutaş, Caner'in Kenan'a attığı tokadın VAR tarafından görülmediğini ve hakemin ciddi hatalar yaptığını ifade etti.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya Havalimanı'nın kapasitesini yıllık 80 milyon yolcuya çıkartıyoruz
  17:22 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Antalya Havalimanı'nın kapasitesini yıllık 80 milyon yolcuya çıkartıyoruz

  Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Havalimanı'nın geçtiğimiz yıl 35 milyon 600 bin yolcunun kullandığını belirterek, önümüzdeki yıllarda talebi göz önünde bulundurarak havalimanının kapasitesini yıllık 80 milyon yolcuya çıkartacaklarını söyledi. Erdoğan ayrıca, Antalya'ya yapılan yatırımlar, hizmetler ve projeler hakkında bilgi verdi.

 • Fenerbahçe Alagöz Holding, Melikgazi Kayseri Basketbol'u 97-87 yendi
  17:21 Fenerbahçe Alagöz Holding, Melikgazi Kayseri Basketbol'u 97-87 yendi

  ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 27. hafta maçında Fenerbahçe Alagöz Holding, evinde konuk ettiği Melikgazi Kayseri Basketbol'u 97-87 yenerek galibiyet elde etti.

 • Burhan Sakallı, Ayşe Ünlüce'nin çevre yolu açıklamasına tepki gösterdi
  17:20 Burhan Sakallı, Ayşe Ünlüce'nin çevre yolu açıklamasına tepki gösterdi

  Odunpazarı eski Belediye Başkanı ve AK Parti Eskişehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ayşe Ünlüce'nin çevre yolu projesi açıklamasına tepki gösterdi. Sakallı, projeyi kendi aday olduğu dönemde açıkladığını ancak CHP'nin tepki gösterdiğini belirtti.

 • Dağda mahsur kalan keçi itfaiye ve AKOM ekipleri tarafından kurtarıldı
  17:20 Dağda mahsur kalan keçi itfaiye ve AKOM ekipleri tarafından kurtarıldı

  Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Henüzçakırı mevkide dağda mahsur kalan bir keçi, CANKUR ve AKOM ekiplerinin kurtarma çalışması sonucunda özgürlüğüne kavuştu. Ekiplerin yaklaşık 1 saat süren çalışması sonucunda keçi, kayalıklardan kurtarıldı. Kurtarma anları cep telefonu ile kaydedildi.

 • Karabük'te çıkan örtü yangını söndürüldü
  17:19 Karabük'te çıkan örtü yangını söndürüldü

  Kahyalar köyü yakınlarında çıkan örtü yangını, Karabük Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri tarafından söndürüldü. Yangında yaklaşık 5 dönümlük alan zarar gördü.

 • Ordu'da Motosikletli Kuryeler Trafik Kazalarına Dikkat Çekti
  17:19 Ordu'da Motosikletli Kuryeler Trafik Kazalarına Dikkat Çekti

  Ordu'da motosikletli kuryeler, trafik kazalarına dikkati çekmek amacıyla konvoy oluşturdu. Ordu Motosikletli ve Motosikletsiz Kuryeler Derneği üyeleri, şehir turu atarak motosikletli kuryelerin mesleki haklarına ve yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekti. Protestoya, bir süre önce bacağını kaybeden kurye Cemil Bilgili de destek verdi.


Advertisement