Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu - Son Dakika

Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu

23.02.2015 11:59

Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu- Marmaris'in Karacasöğüt, Orhaniye ve Hisarönü mahallelerinde deniz 5 metre kadar çekildi- Çekilme dolayısıyla bazı kayık ve tekneler karaya oturdu- Yüksek jeofizik mühendisi Beyaz: - "Deniz çekilmesi atmosfere bağlı olarak gelişen hareketlerdir.

Deniz çekildi, tekneler karaya oturdu- Marmaris'in Karacasöğüt, Orhaniye ve Hisarönü mahallelerinde deniz 5 metre kadar çekildi- Çekilme dolayısıyla bazı kayık ve tekneler karaya oturdu- Yüksek jeofizik mühendisi Beyaz: - "Deniz çekilmesi atmosfere bağlı olarak gelişen hareketlerdir. Çekilmenin depremle bir ilgisi yok" Marmaris'te deniz suyunun çekilmesi nedeniyle bazı tekneler karaya oturdu. İlçede Karacasöğüt, Orhaniye ve Hisarönü mahallelerinde deniz suyunun 5 metre kadar çekilmesi, bölge halkının şaşkınlık yaşamasına neden oldu. Çekilme nedeniyle Karacasöğüt Mahallesi'nde bazı kayık ve teknelerin karaya oturması dikkati çekti.Karacasöğüt'te yaşayan Onur Deniz, deniz kenarına indiklerinde denizin çekildiğini gördüklerini söyledi. İlk defa böyle bir manzarayla karşılaştıklarını anlatan Deniz, "Daha önce de çekilmeler olmuştu ancak bu kadar değildi. Uzmanların araştırma yaparak bunun neden kaynaklandığını açıklamalarını bekliyoruz" dedi. Bölgenin deprem kuşağı üzerinde bulunduğuna işaret eden mahalle sakinlerinden Adnan Yücel ise çekilmenin kaygıya neden olduğunu dile getirdi. Yücel, Gökova Körfezi'nde çok sayıda deprem olduğunu, çekilmenin de depremin habercisi olduğundan endişe duyduklarını kaydetti. Bölgede araştırmalar yapan jeofizik yüksek mühendisi Hakan Beyaz ise çekilmenin jeolojik bir hareket olmadığını bildirdi. Benzer çekilmelere mevsim değişikliklerinde hemen her sene şahit olduklarını ifade eden Beyaz, "Deniz çekilmesi atmosfere bağlı olarak gelişen hareketlerdir. Çekilmenin depremle bir ilgisi yok" diye konuştu. .

Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu
Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu
Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu
Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Deniz Çekildi, Tekneler Karaya Oturdu - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray'da Taylan Antalyalı sakatlandı! Durumu cuma günü belli olacak İntihara kalkışan kocasını engellemek isterken ölümüne neden oldu Sosyal medya üzerinden ağına düşürdüğü küçük kızı uyuşturucu verip istismar etti 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış Uyuşturucu satıcıları birbirine girdi! Bıçaklı kavga anı kameralara anbean yansıdı Kasımda yıllık enflasyonun yüzde 14,03 olmasıyla memura yüzde 3 fark, emekliye ise yüzde 7 zam göründü Vaka sayısı % 100 artan Samsun'da kırmızı alarm! Belediye başkanı herkesi kurallara uymaya davet etti Yağmur Sarnıç'tan "Bekaretimi anneme inat verdim" diyen Seren Serengil'e ağza alınmayacak sözler