Son Dakika Haberleri: Dha Yurt Bülteni 16

Dha Yurt Bülteni 16

8 ay önce

GÖREVİ BAŞINDA ŞEHİT OLAN POLİS, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDIELAZIĞ'ın Keban İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevi başında kalp krizi geçirerek şehit olan polis memuru Mesut Çakıcı (52), düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Dha Yurt Bülteni 16, System.String[]
GÖREVİ BAŞINDA ŞEHİT OLAN POLİS, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ELAZIĞ'ın Keban İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevi başında kalp krizi geçirerek şehit olan polis memuru Mesut Çakıcı (52), düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Keban İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 4 çocuk babası Mesut Çakıcı, önceki gün görevi başında kalp krizi geçirdi. Ambulansla Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne kaldırılan polis memuru Çakıcı, doktorların bütün müdahalelerine rağmen kurtarılmayarak şehit oldu.

Şehit Mesut Çakıcı için bugün ikindi namazı sonrası, İzzetpaşa Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze namazına, Vali Yardımcıları Mustafa Gül ve Erkan Kaçmaz, Emniyet Müdürü Doğan Cangül, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet ve askeri personel, şehidin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Cenaze namazının ardından Şehit Polis Memuru Mesut Çakıcı'nın cenazesi, Harput Mezarlığı'na götürülerek aile mezarlığında defnedildi.

Görüntü Dökümü:

-------------------------

-Cenazenin getirilişi

-Cenaze namazının kılınması

-Genel ve detay görüntüler

Haber-Kamera: Erkan BAY/ELAZIĞ, -

===============================

RUS DONANMASI AKDENİZ'E FİLO İNDİRDİ

 

SURİYE'nin İdlib bölgesinde, ABD ve Rusya arasında son dönemde yaşanan sıcak gelişmelerin ardından, Rus donanmasının 16 askeri gemisi, 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince İstanbul ve Çanakkale boğazlarını geçerek Akdeniz'e indi.

Rusya, iç savaşın yaşandığı Suriye'deki Tartus ve Lazkiye kentlerinde bulunan üslerine bugüne kadar birçok kez askeri gemi gönderdi. Bu gemiler son birkaç yıldan bu yana yüzlerce kez İstanbul ve Çanakkale boğazlarından geçiş yaptı. Son günlerde Suriye'nin İdlib kentiyle ilgili ABD ve Rusya'nın karşılıklı açıklamaları ardından Türk boğazlarında da askeri gemi geçişleriyle ilgili yeniden bir hareketlilik başladı.

Rus donanması bu kapsamda 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince 16 askeri gemisini Akdeniz'e gönderdi. İstanbul ve Çanakkale boğazlarını geçen, aralarında 'Admiral Grigorovich isimli güdümlü füze fırkateyninin de bulunduğu toplam 16 askeri gemi, Rusya'nın, Suriye'de bulunan Tartus ve Lazkiye üslerine gitti.

Görüntü Dökümü (Arşiv)

------------------------------

Gemilerin geçişinden detay

Haber-Kamera: Burak GEZEN/ ÇANAKKALE,

==================================

'DANA FERDİNAND' YENİ YUVASINA KAVUŞTU

RİZE'nin İyidere ilçesinde, Kurban Bayramı'nın birinci günü kaçan, bayramın dördüncü günü de Trabzon'un Sürmene ilçesi sahilinde bulunan ve ünlü şarkıcı Haluk Levent tarafından satın alındıktan sonra 'Ferdinand' ismi verilen boğa, İzmir'in Kemalpaşa ilçesindeki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı'na getirildi. Çiftliğin kurucu Sibel Çağlar, 3 gündür 'Ferdinand'ın gelmesini beklediklerini söyleyerek, "Travmatik bir çocuk. O nedenle biz geçmişini unutturmaya çalışacağız" dedi.

Kurban Bayramı'nın birinci günü Rize'nin İyidere ilçesindeki hayvan pazarından kaçan, bayramın dördüncü günü de Trabzon'un Sürmene ilçesi sahilinde denizde bulunup, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarılan boğayı sanatçı Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Platformu satın aldı. Haluk Levent, 'Kara Şahin' adlı boğanın adını, 80'li yılların çizgi film kahramanı 'Ferdinand' olarak değiştirdi. 'Ferdinand', dün Trabzon'dan İzmir'deki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı'na gönderildi. Bir kargo şirketine ait kamyona bindirilerek 3 bin kilometre yol katettikten sonra Kemalpaşa'daki barınağa ulaşan 'Ferdinand', çiftlikte heyecan uyandırdı.

Çiftliğin kurucu Sibel Çağlar, süreci anlatırken, "Ferdinand'ı bulmak için biz, Haluk Levent ve benim arkadaşlarım seferber olduk.  Ben birçok arkadaşıma 'Bu çocuğu bulalım' dedim. 'Kesilmeden, hayattaysa bu çocuğu himayemize alalım' dedim. Arkadaşım, Ferdinand'ın sahiplerine ulaştı. Bu arada Haluk Levent de tweet attı. Haluk Bey, sahiplerinden benim de Ferdinand'ı aradığımı öğrendi, Bana ulaşarak 'Ortak çalışalım ve bu çocuğu biz alalım, siz de bakımını sürdürün' dedi. Nakili konusunda kendilerine yol göstermemizi istedi. Haluk Bey gerekli ödemeleri yaptı. Sağ olsun hayatını garanti altına aldı. Biz de nakilini ayarladık, güzergahını çizdik. Artık bizimle" dedi.

'PSİKOLOJİSİNİ DÜZELTECEĞİZ'

Ferdinand'ın şu anda yaşadığı travmadan dolayı ürkek olduğunu, biraz da hırçınlık gösterecek gibi göründüğünü söyleyen Sibel Çağlar, "Zaten boğalarda bu gayet normal bir davranış. Güven sağlayacağı bir süre geçecek önce, kendisine ait bir saha planlıyoruz. İnşaatına başlayacağız en kısa zamanda. Önce psikolojisini düzelteceğiz, sağlık kontrolünden geçireceğiz. Sağlık kontrolleri bittikten sonra güvenini kazanmaya başlayacağız. Güveni kazandıktan sonra, 'Patrik' isimli bir başka boğamız var. Özgür, sevgi dolu, bir kedi ve köpekten farksız yaşamaya devam edecek" diye konuştu.

'GEÇMİŞİNİ UNUTTURMAYA ÇALIŞACAĞIZ'

Ferdinand'ın 3 bin kilometrelik bir yol katettikten sonra İzmir'e ulaştığını aktaran Çağlar, "Dün akşam saat 18.00 sıralarında Of'tan yola çıktılar. Çift şoför vardı. Biz de 3 gündür hiç uyumadık diyebiliriz. Hem heyecan hem merak, hep bir arada yaşadık. Bizim omuzlarımıza şu anda ciddi bir sorumluluk yüklenmiş durumda. Çünkü çok meşhur bir çocuk. Travmatik bir çocuk. O nedenle biz geçmişini unutturmaya çalışacağız" dedi.

'Ferdinand', bundan sonra, istismara uğrayan, engelli ve ölüme terk edilmiş üyelerin de yer aldığı, 700'ün üzerinde hayvanın bulunduğu çiftlikte yaşayacak.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

-Ferdinand'ın getirildiği çiftlikten görüntü

-Ferdinand'ın getirilişi

-Çiftlik sorumlusu Sibel Çağlar ile röp.

-Genel ve detay

Haber: Umut KARAKOYUN-Kamera: Mücahit BEKTAŞ/ İZMİR,

================================
Haber Yayın Tarihi : 29.08.2018 07:10 Kaynak: DHAŞarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti Soyer Sözünü Tuttu: Ulaşımda İndirim Dönemi Başlıyor Fenerbahçe Soyunma Odasında Skandal Dürüm İddiası!