DİCLE NEHRİ'NDE BALIK ÖLÜMLERİNE İNCELEME - Son Dakika

DİCLE NEHRİ'NDE BALIK ÖLÜMLERİNE İNCELEME

28.04.2022 14:19

DİYARBAKIR'da, Dicle Nehri kıyısında ve yüzeyinde yüzlerce ölü balık tespit edildi.

DİYARBAKIR'da, Dicle Nehri kıyısında ve yüzeyinde yüzlerce ölü balık tespit edildi. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü ekiplerince ölü balıklardan numune alınıp, inceleme başlatıldı.

Sur ilçesi kırsal Sarılar Mahallesi'nden geçen Dicle Nehri'nden gelen kötü koku üzerine kıyıya giden köylüler, yüzlerce ölü balığın yüzeyde ve kıyıda olduğunu gördü. Tedirgin olan köylüler, durumu Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesi'ne bildirdi. İhbarla bölgeye gelen ekipler, nehrin kıyısındaki ölü balıklardan numune alarak inceleme başlattı.

Mahalleliden Şeyhmus Sarı, baraj suyunun aniden kesilmesiyle balıkların oksijensiz kaldığını söyleyerek, Bu şekilde suyu az olduğu için zehirlenmeler oluyor. Vicdanen insan rahatsız oluyor dedi.

YORUMLAR
500
Dicle Nehri kıyısında 2 bin 26 kök Hint keneviri ele geçirildi Dicle Nehri kıyısında 2 bin 26 kök Hint keneviri ele geçirildi (DRONE) Seyhan Nehri'nde yosun birikintileri oluştu (DRONE) Seyhan Nehri'nde yosun birikintileri oluştu Sinop'ta balık tezgahlarında son durum Sinop'ta balık tezgahlarında son durum
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel DİCLE NEHRİ'NDE BALIK ÖLÜMLERİNE İNCELEME - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement