Son Dakika Haberleri: FETÖ Sanıkları İçin Erdoğan'ın İsteği Üzerine Tek Tip Kıyafet Uygulamasına Başlanacak

FETÖ Sanıkları İçin Erdoğan'ın İsteği Üzerine Tek Tip Kıyafet Uygulamasına Başlanacak

8 gün önce

Erdoğan'ın, FETÖ sanıklarının mahkemeye tek tip elbise ile çıkarılması talebi üzerine harekete geçildi. Önümüzdeki günlerde hazırlıklara başlanacağı bildirildi.

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, FETÖ sanıklarının mahkemeye tek tip elbise ile çıkarılmasına yönelik önümüzdeki günlerde yasal hazırlıklara başlanacak. Bakanlığın kapsamlı bir araştırma sürecinden sonra olası düzenlemenin teknik hazırlıklarına başlayacağı ifade edildi.

YASAL HAZIRLIKLARA ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BAŞLANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Yıldırım'la FETÖ sanıklarının duruşmalara  Guantanamo'da olduğu gibi tek tip elbise ile çıkmasını konuştuğunu söylemesinin ardından kapsamlı bir araştırma sürecine giriliyor. Önümüzdeki günlerde yasal hazırlıklara başlanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Türk milleti aman dileyene ne kadar merhametli ise ihanetinde ısrar edene de o kadar şedittir. O hainlerin kapatıldıkları cezaevlerinin duvarları arkasında çürüyüp giderken, bunları düşünecek çok zamanları olacak, şu an iyi günleri. Geçenlerde Sayın Başbakanımızla da konuştum artık bunlar mahkemeye çıkarken  Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tek tip elbiseyle çıkaralım."

(Kaynak:  Milliyet)


Depremin Zamanını Haber Verecek Olan 'Hendek' Projesine TÜBİTAK'tan Onay Çıktı Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in Yeni Görevi İçin Kulislerde Dolaşan İki İddia
Sultangazi'de Atık Su Kanalı Tıkandı, İşyeri ve Evleri Su Bastı! Vatandaşlar İsyanda Ankara'da Esrarengiz Cinayet! Sevgilisi ile Dolaşan Genci Öldürüp Genç Kızı da Kaçırdılar