Fransa'da Anne ve Baba Tabiri, 'Ebeveyn 1' ve 'Ebeveyn 2' Olarak Değişiyor - Son Dakika

Fransa'da Anne ve Baba Tabiri, 'Ebeveyn 1' ve 'Ebeveyn 2' Olarak Değişiyor

18.02.2019 11:00
Fransa'da Anne ve Baba Tabiri, 'Ebeveyn 1' ve 'Ebeveyn 2' Olarak Değişiyor, System.String[]

Fransa Meclis Genel Kurulu, yeni dönemde oldukça tartışılacak bir uygulamayı devreye sokmaya hazırlanıyor.

Fransız meclisi, eşcinsel çiftlerin haklarını korumak adına oldukça ilginç bir karara imza attı. Buna göre artık okullarda dağıtılan formlarda, anne ve baba tabirleri yerine 'ebeveyn 1' ve 'ebeveyn 2' yazacak.

Yeni dönemde okullardaki formlarla başlayan başlayan bu süreç, cinsiyet belirtilmeyen terimlerin tüm ülkede kullanımı ile sürecek. Heteroseksüel çiftlerle, eşcinsel çiftlerin eş haklara sahip olması ve toplum içerisinde daha rahat yaşamaları yönünde atılan bu adımların, aile çeşitliliği ve sosyal eşitliği sağlamayı amaçladığı belirtildi.

Ancak yaşanan bu gelişme muhafazakar milletvekilleri tarafından büyük tepkiyle karşılandı. Toplumun %95'inin heteroseksüel olduğunu ve bu yasayla geleneksel aile kavramının içinin boşaltıldığı belirtildi.

Fransa'da Anne ve Baba Tabiri, 'Ebeveyn 1' ve 'Ebeveyn 2' Olarak Değişiyor

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Fransa'da Anne ve Baba Tabiri, 'Ebeveyn 1' ve 'Ebeveyn 2' Olarak Değişiyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Katıldığı program sonrası Türkiye'de gündem olan Şevval Şahin'in sevgilisi Yiğit Marcus Aral'dan tehdit Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Bülent Çaplı, sessiz sedasız istifa etti Azerbaycan ordusu Ermenistan askerlerinin bıraktığı tank ve mühimmatları ele geçirdi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan 'İstanbul' uyarısı: Çok acil kademeli mesaiye geçilmeli Minik Leyla'nın ölümündeki kan donduran detaylar gerekçeli kararla ortaya çıktı Doğal gazın ardından bir müjde daha geldi! Ağrı'da altın rezervi bulundu Usta oyuncu Hikmet Karagöz, birkaç yakınının katıldığı törenle sessiz sedasız defnedildi