Son Dakika Haberleri: Fransa'da Yahudi Düşmanlığı Yüzde 69 Arttı

Fransa'da Yahudi Düşmanlığı Yüzde 69 Arttı

7 gün önce

FRANSA Başbakanı Edouard Philippe, sosyal medya hesabı üzerinden ülkede artan Yahudi düşmanlığı (antisemitizm) hakkında açıklamada bulundu.

Fransa'da Yahudi Düşmanlığı Yüzde 69 Arttı, System.String[]
FRANSA Başbakanı Edouard Philippe, sosyal medya hesabı üzerinden ülkede artan Yahudi düşmanlığı (antisemitizm) hakkında açıklamada bulundu. Philippe 2017 yılı ile karşılaştırıldığında antisemitizmin yüzde 69 oranında yükseldiğini belirtti. Başbakan, " Fransa'da antisemitizmin önüne geçmemiz için daha çok uzun bir yol var" ifadelerini kullandı.

Fransa Yahudi Kurumları Temsilciler Konseyi Başkanı Francis Kalifat ise elde edilen rakamlar hakkında "Sürpriz değil" yorumunda bulundu. Kalifat, "Antisemitizm ülkemize derinden kök salmış. Yaşanılmaz hale gelecek seviyelere ulaşıyoruz" dedi.

ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yer alan Pittsburgh şehrindeki bir sinagogda düzenlenen silahlı saldırıda 11 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırı sonrası, Philippe, Fransa'daki antisemitizm açısından "Hiçbir saldırıya taviz vermeme" konusundaki kararlılığını tekrar dile getirmişti.
Kaynak: Hürriyet
Ünlü Sunucu Ece Erken Annesiyle Arasındaki Buzları Eritti Futbolcu Emre Aşık, Eşi Yağmur Aşık'a Boşanma Davası Açtı

Ünlü Şarkıcı Justin Bieber'la Evlendiği Söylenen Hailey Baldwin, Soyadını Değiştirdi Demet Akalın'dan Çökmüş Yorumu Yapan Takipçisine Tokat Gibi Cevap: Sen Kazık Çakıcan