Fransız Astronot, Uzaydan Sahra'nın Gözü'nü Görüntüledi - Son Dakika

Fransız Astronot, Uzaydan Sahra'nın Gözü'nü Görüntüledi

02.06.2021 21:05
Fransız Astronot, Uzaydan Sahra'nın Gözü'nü Görüntüledi, System.String[]

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapan Fransız astronot Thomas Piquet, uzaydan çektiği Sahra Çölü'nün fotoğraflarını paylaştı.

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapan Fransız astronot Thomas Piquet, uzaydan çektiği Sahra Çölü'nün fotoğraflarını paylaştı.

UUİ'de görevli Fransız astronot Thomas Piquet sosyal medya hesabından uzaydan çektiği Sahra Çölü'nün fotoğraflarını yayınladı.

Pesquet, Sahra'nın Gözü olarak bilinen bölgenin fotoğrafıyla yaptığı paylaşımda, "Uzayda astronotlar için klişe olan bir fotoğraf varsa, o da Sahra'nın Gözü olarak da bilinen Richat oluşumudur. Hepimiz bir iki fotoğraf çektik" dedi.

Pesquet'in paylaştığı fotoğraflar, yüzlerce yorum aldı ve beğeni topladı.

SAHRA'NIN GÖZÜ NEDİR?

Moritanya'nın Vadane şehrinde bulunan Sahra'nın Gözü, yeryüzündeki en ilginç jeolojik oluşumlarından biri.

Yalnızca uzaydan tam anlamıyla gözlemlenen bu oluşumun önceleri meteor taşı düşmesi sonucunda ortaya çıktığı düşünülüyordu.

Fakat günümüzde uzmanlar, bu görüşün tamamen dışında bir yaklaşımda bulunuyor.

Fransız Astronot, Uzaydan Sahra'nın Gözü'nü Görüntüledi

Son Dakika Teknoloji Fransız Astronot, Uzaydan Sahra'nın Gözü'nü Görüntüledi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Çin'de gündem olan olay! Bir şirket 28 saatte 10 katlı koca binayı böyle inşa etti 09:54 Çin'de gündem olan olay! Bir şirket 28 saatte 10 katlı koca binayı böyle inşa etti Datça açıklarında gece vakti meydana gelen deprem sırasında kaydedilen ses ürküttü 09:42 Datça açıklarında gece vakti meydana gelen deprem sırasında kaydedilen ses ürküttü Mine Tugay yine gündem oldu! 42 yaşında jakuziye girip poz verdi 09:39 Mine Tugay yine gündem oldu! 42 yaşında jakuziye girip poz verdi
Sanatçılar birlik oldu! Kabine'den çıkan müzik saati kısıtlamasına tepki yağıyor 09:21 Sanatçılar birlik oldu! Kabine'den çıkan müzik saati kısıtlamasına tepki yağıyor AK Parti'nin ilçe toplantısında skandal görüntü! Türk Bayrağı'nın üzerinde yemek yenildi 09:14 AK Parti'nin ilçe toplantısında skandal görüntü! Türk Bayrağı'nın üzerinde yemek yenildi Cicişler arasında ipler koptu! Saç saça baş başa kavga ettiler 08:55 Cicişler arasında ipler koptu! Saç saça baş başa kavga ettiler
Şili Milli Takım'ında cinsel ilişki partisi skandalı! Olayların içinde eski Beşiktaşlı Medel de var 08:28 Şili Milli Takım'ında cinsel ilişki partisi skandalı! Olayların içinde eski Beşiktaşlı Medel de var Beşiktaş ve Sergen Yalçın arasında sular durulmuyor: Dönüşü yok artık, çalışmayacağım 08:23 Beşiktaş ve Sergen Yalçın arasında sular durulmuyor: Dönüşü yok artık, çalışmayacağım
Advertisement