"Gaziler Günü'ndeki protestoya" tepki - Son Dakika

"Gaziler Günü'ndeki protestoya" tepki

22.09.2019 17:07

AK Parti Foça İlçe Başkanı İrfan Çalışkan, "Gaziler Günü" töreninde bir grubun, başörtülü sunucu öğretmenin kıyafetini gerekçe göstererek töreni terk etmesine tepki gösterdi.

AK Parti Foça İlçe Başkanı İrfan Çalışkan, "Gaziler Günü" töreninde bir grubun, başörtülü sunucu öğretmenin kıyafetini gerekçe göstererek töreni terk etmesine tepki gösterdi.

Çalışkan, yaptığı yazılı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, yıllardır süregelen birlik, beraberlik ve hoşgörünün beşiği olan Foça'da Orta Çağ mentalitesiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade etti.

Söz konusu olayı şiddetle kınadıklarını vurgulayan Çalışkan, şunları kaydetti:

"Gazi ve Şehitleri Anma Töreni'nde sunuculuk yapan öğretmenimiz sırf inancı gereği taktığı başörtüsü yüzünden akıl almaz bir muameleye maruz kaldı. Bu kadar gerici zihniyetlerin yarattığı tahribat apaçık ortadadır. Ülkemizin her daim ihtiyaç duyduğu birlik ve beraberlik hissiyatını bu denli hiçe sayarak ayrımcılık yapmak bizce asla kabul edilemez bir durumdur. Bu hastalıklı zihin durumuna sebebiyet veren, huzursuzluk yaratmak için etrafa empoze edilmeye çalışılan fikirler acilen terk edilmelidir. Umuyoruz ki insanların kişisel tercihlerine daha saygılı daha samimi davranmak adına daha sağlam adımlar atabiliriz."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Gaziler Günü'ndeki protestoya' tepki - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı TFF Başkanı Nihat Özdemir: Yayın kuruluşla anlaşamadık, ihtarname gönderdik Ermenistan Dağlık Karabağ'da PKK'lı teröristleri ön safta kullanıyor ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi