Gelinini Kazara Öldürdüğü İddia Edilen Kişiye Hapis - Son Dakika
Güncel

Gelinini Kazara Öldürdüğü İddia Edilen Kişiye Hapis

Gelinini Kazara Öldürdüğü İddia Edilen Kişiye Hapis

Adana'da oğlunun karıştığı bir kavgada gelinini kazara vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa, 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

09.02.2017 11:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adana'da oğlunun karıştığı bir kavgada gelinini kazara vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa, 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Adana 23. Asliye Ceza Mahkemesindeki karar duruşmasında tutuksuz sanık Yalçın Acar ile avukatı hazır bulundu. Diğer tutuksuz sanıklar Tahir Karakuş, Murat Zengin, Yücel Yıldırım, Veysel Acar, Eren Acar ve Gökhan Şimşek ise duruşmaya gelmedi.

Sanık Acar savunmasında, olay gecesi oğlu Veysel ile işten eve geldiklerini anlattı.

Sokakta içki içtiğini iddia ettiği Gökhan, Murat ve Yücel'le oğlu arasında tartışma çıktığını aktaran Acar, "Ben de evdeki tabancamı aldım. Kavgaya ben de dahil oldum. O sırada yediğim darbe üzerine yere düştüm. Belimdeki silah düştü. Silahı ararken gelinim Burcu geldi. Silahı alırken, 'baba dur yapma' diyerek silahı elimden almaya çalıştı. Silah çekiştirme sırasında ateş aldı. Gelinim yaralandı, hemen hastaneye götürdük ancak yaşamını yitirdi." ifadesini kullandı.

Mahkeme hakimi, Yalçın Acar'a, kavga sırasında gelinini "taksirle öldürme" suçundan 2 yıl 6 ay, ruhsatsız silah bulundurmaktan ise 1 yıl 3 ay olmak üzere 3 yıl 9 ay hapis ve bin lira adli para cezası verdi. Yücel Yıldırım ise 3 ay 10 gün hapisle cezalandırıldı.

Veysel Acar'a 3 bin lira, Murat Zengin'e 2 bin lira adli para cezası, Tahir Karakuş'a da 1 ay hapis cezası veren mahkeme, bu sanıklar hakkındaki hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Eren Acar ve Gökhan Şimşek'in ise beraatına karar verildi.

Yeşilyuva Mahallesi Bakımyurdu Caddesi'nde 25 Şubat 2016'da meydana gelen olayda Yalçın Acar, elindeki tabancayı almak isteyen gelini Burcu Acar'ı (27) kazayla öldürmüştü. Tutuksuz kayınbaba Acar ile ölüm olayının meydana gelmesine yol açan kavgaya karışan oğlu Veysel Acar (24), Gökhan Şimşek (27), Yücel Yıldırım (28), Murat Zengin (21), Tahir Karakuş (24) ve Eren Acar (24) hakkında Adana 23. Asliye Ceza Mahkemesinde, "Taksirle ölüme neden olmak, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından dava açılmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gelinini Kazara Öldürdüğü İddia Edilen Kişiye Hapis - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • DEM Partili vekil TBMM'de Kürtçe konuştu, ortalık karıştı
  21:32 DEM Partili vekil TBMM'de Kürtçe konuştu, ortalık karıştı

  DEM Parti Mardin Milletvekili Beritan Güneş Altın, 21 Şubat Anadil Günü'nde TBMM Genel Kurulu'nda Kürtçe konuşunca mikrofonu kapatıldı. TBMM Başkanvekili Celal Adan, Anayasa gereği konuşmanın Türkçe yapılması gerektiğini söylerken DEM Parti milletvekilleri oturdukları sıralara vurarak tepki gösterdi.

 • TFF, Süper Kupa finali nedeniyle fikstürü kaydırdı
  21:29 TFF, Süper Kupa finali nedeniyle fikstürü kaydırdı

  Süper Kupa finalinin Şanlıurfa'da 7 Nisan'da oynanacak olması nedeniyle Süper Lig'te fikstür 1 hafta kaydırıldı. 32. hafta fikstürünün ileri bir tarihte oynanacağı açıklanırken, ligin bitiş tarihi de değişti. Bu kararla birlikte lig 26 Mayıs'ta bitecek.

 • CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı
  21:12 CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş mal varlığını açıkladı

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP'nin 31 Mart yerel seçimleri için aday gösterdiği isimler arasında yer alıyor. Yavaş, kendi adını taşıyan resmi sitesinde mal varlığını açıkladı. Ayrıca, seçim harcamalarının CHP Ankara İl Başkanlığı tarafından karşılandığını belirterek diğer belediye başkan adaylarının da mal beyanlarını açıklaması gerektiğini vurguladı.

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.


Advertisement