Göktürk Üçlemesinin Game Of Thrones'u Aratmayacak İlk Tanıtım Videosu - Son Dakika

Göktürk Üçlemesinin Game Of Thrones'u Aratmayacak İlk Tanıtım Videosu

23.05.2019 14:37
Göktürk Üçlemesinin Game Of Thrones'u Aratmayacak İlk Tanıtım Videosu, System.String[]

Yerli sinemanın yakın tarihteki en nadide örneklerini sunan Alper Çağlar ve ekibi, uzun bir süredir Türk tarihi ve mitolojisine dayanan Göktürk filmleri üzerinde çalışıyor. Üç filmden oluşacak serinin hikayesi için tarihi olaylar, anlatılar ve mitolojik ögelerden esinlenilecek. Filmlerin yapım aşamasına ilişkin ilk video ise paylaşıldı.

Yüzüklerin Efendisi ve Marvel Sinematik Evreni gibi filmler, köken olarak antik mitolojik metinlerden izler içeren hikâyelerden oluşurlar. Mitolojik ögeler, sinemada fark etmenin çok güç olduğu noktalarda bile kullanılır. Nitekim hem tarihi olayların hem de mitolojinin aynı anda kullanıldığı eserlerin sayısı oldukça azdır.

Orta Asya'dan Anadolu'ya göç eden ve tarih sahnesinde çok ciddi kırılmalar yaratan tarihimiz, belki sinemanın en az beslendiği kaynaklar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda Dağ filmleri ve Börü dizisi gibi başarılı işler ortaya koyan Alper Çağlar, tarihi köklerimize yakından tanık olacağımız Göktürk filmleri üzerinde çalışıyor.

Göktürk üçlemesi için geçtiğimiz yıl şöyle bir video yayımlanmış, filmler hakkında çok detay verilmemişti:

19 Mayıs'ta yayımlanan ikinci video ise serinin ilk filmi olacak 'İlk Göktürk' hakkında önemli bilgiler içeriyor:

Videoda bulunan görüntülerin hepsi, film için üretilen konsept çalışmalar. Aynı zamanda anlatılan tarihi olaylar da genel olarak ilk filmin ve serinin nasıl başlayacağına işaret ediyor. Türk mitolojisinin, tarihteki diğer mitolojiler kadar yoğun bir anlatıya sahip olduğunu görüyoruz. Tarihsel olayların yanı sıra, seride mitolojik karakterlerin ve olayların da önemli birer rol üstleneceğini görüyoruz.

Göktürk üçlemesi için CaglarArts isiml YouTube kanalından detaylar paylaşılmaya devam edecek. Filmler hakkında detaylar netleştikçe sizlerle paylaşacağız.

Göktürk Üçlemesinin Game Of Thrones'u Aratmayacak İlk Tanıtım Videosu

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Göktürk Üçlemesinin Game Of Thrones'u Aratmayacak İlk Tanıtım Videosu - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Fatih Terim'den yönetime olay sözler: İçerdekilerin arkamdan planlarını bilmiyor değilim Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Şişli'de rezidansta 3 kişinin yaralandığı olayda gerçek farklı çıktı: Tabancasını temizlerken yaralanmışlar Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot