Gölbaşı'nda çiftçilere tarım sigortası anlatıldı - Son Dakika

Gölbaşı'nda çiftçilere tarım sigortası anlatıldı

05.02.2020 14:08
Gölbaşı'nda çiftçilere tarım sigortası anlatıldı, System.String[]

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Tarım Sigortaları Havuzu'nun (TARSİM) uygulama alanları anlatıldı.

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde, Tarım Sigortaları Havuzu'nun (TARSİM) uygulama alanları anlatıldı.

Gölbaşı İlçe Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu'nda bilgilendirme yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Adil Alan, ilçede tarımsal sigorta yaptıran çiftçilere teşvik amacıyla daha fazla ödeme yaptıklarını söyledi.

Tarım ve Orman Gölbaşı İlçe Müdürü Erdal Yılmaz ise, "İlçede çiftçi kayıt sistemine kayıtlı 2 bin 972 çiftçimizin 850'si 2019 yılında TARSİM'e kayıt yaptırmıştır." dedi.

TARSİM Bölge Müdürlüğü'nde görevli uzman Muharrem Ünal da TARSİM'in amaç ve kapsamları ile 2020 yılı uygulamalarını anlattı.

Toplantının sonunda gerek bitkisel gerek hayvansal üretimde üreticilerin karşılaştıkları sorunlar, soru cevap şeklinde değerlendirilerek toplantı bitirildi.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Mutlu Köksal, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mustafa Terzi, Ziraat Odası Başkanı Doğan Güven, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda çiftçi katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Gölbaşı'nda çiftçilere tarım sigortası anlatıldı - Son Dakika


Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Deniz Çoban, Galatasaray-Karagümrük maçına damga vuran pozisyonu değerlendirdi: VAR'ın bir işi yok burada Deniz Çoban, Galatasaray-Karagümrük maçına damga vuran pozisyonu değerlendirdi: VAR'ın bir işi yok burada 11 yıldır kayıp olan kadının öldürüldüğü ortaya çıktı 11 yıldır kayıp olan kadının öldürüldüğü ortaya çıktı Enes Batur'un doğum günü partisine baskın! Polisi gören arka kapıdan kaçtı Enes Batur'un doğum günü partisine baskın! Polisi gören arka kapıdan kaçtı Akılalmaz vahşet! Babaannesini kucaklayıp balkondan attı Akılalmaz vahşet! Babaannesini kucaklayıp balkondan attı Mehmetçik'e yeni üniforma! Üzerindeki renk ve desenler görev yaptıkları bölgelerin coğrafi yapısına göre tasarlandı Mehmetçik'e yeni üniforma! Üzerindeki renk ve desenler görev yaptıkları bölgelerin coğrafi yapısına göre tasarlandı Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un eğitim bakanını idam etti! İnfazın nedeni de olay kadar garip Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un eğitim bakanını idam etti! İnfazın nedeni de olay kadar garip Müjde Ar'ın kanser tedavisi gören oyuncu kardeşi Mehtap Ar yaşamını yitirdi Müjde Ar'ın kanser tedavisi gören oyuncu kardeşi Mehtap Ar yaşamını yitirdi