Görme Engellilerin Kur'an I Kerim Öğrenme Sevinci - Son Dakika
Güncel

Görme Engellilerin Kur'an I Kerim Öğrenme Sevinci

Kayseri Taşçıoğlu Hafız Okulu ve Kur'an Kursu'nda yaz dolayısıyla eğitim gören 12 görme engelli öğrenci, sertifikalarını almanın mutluluğunu yaşadı

26.08.2013 13:21
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kayseri Taşçıoğlu Hafız Okulu ve Kur'an Kursu'nda yaz dolayısıyla eğitim gören 12 görme engelli öğrenci, sertifikalarını almanın heyecanını yaşadı.

Kursun hizmet binasında düzenlenen sertifika törenine Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, İl Müftüsü Ali Maraşlıgil, görme engelli kursiyerler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan İl Müftüsü Maraşlıgil, görme engelli öğrencilerin Kur'an-ı Kerim öğrenmek için yaz boyu çok büyük çaba harcadıklarını söyledi.

Öğrencilerin isteklerinin kendilerini de şevke getirdiğini vurgulayan Maraşlıgil, "Eğitim saatlerini öğrencilere göre düzenledik. Çalışanlar, hafta sonu kursa gelip eğitim alma imkanı buldu. Ayrıca ücretsiz servislerle öğrencilerin kursumuza ulaşımlarını sağladık. Çocuklarımız görmüyorlar ancak pırıl pırıl kalplere sahipler. Engelleri de geçici olan bu dünyada kalacaktır. Bu yavrularımızın görme engelli olmalarına rağmen Allah'ın kelamı olan Kur'an-ı Kerim öğrenmede gösterdikleri azim herkese örnek olmalı" diye konuştu.

Kursiyerlerden Duygu Eker, 8'inci sınıftan sonra görme yetisini kaybettiğini, çeşitli kurslara giderek kendini geliştirdiğini ve yaşama bağlandığını söyledi.

Eker, "Kur'an-ı Kerim öğrenmeyi çok istiyordum. Eğitim veren hocamız Fatma Uzuntaş da bizim gibi görme engelli olduğu için bizleri çok iyi anlıyordu. Onun sayesinde öğrendim. Bu imkanı verenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Kursiyerlere katılım sertifikalarının yanı sıra braille alfabesiyle yazılmış Kuran-ı Kerim hediye edildi. - Kayseri

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Görme Engellilerin Kur'an I Kerim Öğrenme Sevinci - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement