Güleda Cankel'in ölümünün ardından emniyet ve sağlık görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı - Son Dakika

Güleda Cankel'in ölümünün ardından emniyet ve sağlık görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı

20.11.2019 11:05

Isparta'da üniversite öğrencisi Güleda Cankel'in öldürülmesinin ardından Valilik kararıyla emniyet ve sağlık görevlileri hakkında ihmal iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı.

Isparta'da okuyan üniversite öğrencisi Güleda Cankel'in eski sevgilisi tarafından öldürülmesi üzerine soruşturma başlatan Valilik, emniyet ve sağlık görevlileri hakkında ihmal iddiaları üzerine soruşturma başlattı. Cinayetin işlenmesinden bir gün önce Güleda ve katilinin yaşadığı tartışma üzerine emniyette ifade verdiği, katilin de Güleda'nın şikayetçi olmaması üzerine ifadenin ardından serbest bırakıldığı ortaya çıkmıştı.

Türkiye, 19 yaşında öldürülen üniversite öğrencisi Güleda Cankel'i konuşuyor. Cankel, saplantılı erkek arkadaşı tarafından boğazı sıkılarak ve kalbi bıçaklanarak öldürüldü. Katil cinayetin ardından emniyete giderek teslim oldu fakat yetkililerin olayla ilgili çalışmaları devam ediyor.

CİNAYETTEN BİR GÜN ÖNCE KARAKOLA GİTTİLER

Mersin'den Isparta'ya gelerek Güleda ile aralarında tartışma çıkan katil Zafer P'nin verdiği ifadede çevredekilerin ihbarı üzerine, olay yerine sağlık ve polis ekiplerinin geldiğini; ancak Güleda'nın kendisinden şikayetçi olmadığını öne sürerken "Onu ambulansla hastaneye götürdüler. Benden şikayetçi olmadığı için birileri beni otogar civarında bıraktı. Para çektim, taksiyle hastaneye gittim sonra Güleda'yla beni karakola götürdüler. Güleda, şikayetçi olmadı. Onu polis aracıyla evine götürdüler. Beni de ifademin ardından bıraktılar. Ben de aparta gittim. Nasıl olduğunu sordum. Başının ağrıdığını, midesinin bulandığını söyleyince tekrar hastaneye götürdüm. Saat 05.00 sıralarında eve döndük, uyumuşuz. Saat 10.00 gibi kalktık. Kahvaltı yaparken Güleda, bana, 'Sen nasıl erkeksin? Bana saldırdın, beni dövdün' dedi. Bu sırada Osman, telefonla beni aradı. Konuşmak istediğini söyledi. Ben de Muğla'da olduğumu söyledim. Güleda'ya aralarında bir şey olup olmadığını sordum" dediği öğrenildi.

SERBEST BIRAKILDIKTAN SONRA KIZI ÖLDÜRDÜ

Katil Zafer P, serbest bırakılmasının ardından gittikleri apartta 19 yaşındaki Güleda Cankel'in canına kıydı. Cinayetin detayları gün yüzüne çıktıktan sonra kamuoyunda katil ve maktule ile diyalog halinde olan polis ve sağlık personellerinin ihmali olduğu eleştirileri yankılandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Güleda Cankel'in öldürülmesiyle ilgili, kamu görevlileri hakkında ihmal iddiaları üzerine valilik kararıyla idari soruşturma başlatıldı.

Güleda Cankel'in ölümünün ardından emniyet ve sağlık görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı
Güleda, ölmemek için 17 saat mücadele edip 3 kez kaçmaya çalıştı

Son Dakika Güncel Güleda Cankel'in ölümünün ardından emniyet ve sağlık görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı - Son Dakika


YORUMLAR (16)
  • saçma: kaç yaşına gelmiş üniversite okuyor aklı başında reşit madem tehlikede sağa sola bağırsın zaten paketlerler devletin memurunun suçu ne valilik illaki gaz alacaksa üniversiteleri takip etsin Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • Neme lazım: Polisin suçlu psikolojisinden anlaması lazım. İyi polis adamın gözünden anlar, bunlar da olmazdı. Cevap Yaz 5 2 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Muhalefet partilerinden Bakan Elvan'a övgü dolu sözler: Sizi bu görevde görmekten mutluyuz Bloomberg, Türkiye'nin Karabağ'da sağlanan ateşkes üzerindeki rolünü yazdı: Erdoğan'ın stratejik zaferi Tek kullanımlık cerrahi maskelerle ilgili ezber bozan iddia: Yıkanarak 10 kez kullanılabilir Oxford Üniveritesi'nden dikkat çeken koronavirüs araştırması: Akıl sağlığını da tehdit ediyor Paşinyan'dan Dağlık Karabağ itirafı: Zamanında durmaya karar verdik, yoksa her şey daha kötü olacaktı FETÖ firarisi, kömür kırma makinesinin içinde yakalandı Eşinin iç çamaşırlarını giyip kadın kılığına giren kocayla ilgili iğrenç detaylar! 5 yaşındaki çocuklarına söyledikleri şoke etti Türkiye'nin Oscar adayı '7. Koğuştaki Mucize' filmi oldu