HP'nin Yeni Test Sistemi Web Uygulamaları - Son Dakika

HP'nin Yeni Test Sistemi Web Uygulamaları

02.01.2012 11:54
HP'nin Yeni Test Sistemi Web Uygulamaları, System.String[]

HP özellikle web uygulamaları için geliştirilen yeni uygulama güvenliği test çözümü HP WebInspect Real-Time'ı duyurdu.

HP Fortify SecurityScope'la çalışan HP WebInspect Real-Time, yazılım uygulamalarındaki güvenlik açıklarını dinamik analiz sistemiyle gerçek zamanlı olarak saptıyor. HP WebInspect Real-Time, mobil cihazların veri merkezlerine erişebildiği web dünyasında en gelişmiş güvenlik test çözümünü sağlıyor.

HP WebInspect Real-Time, uygulamalardaki güvenlik açıklarını test saldırıları düzenleyerek ve yazılım kodunun saldırılara verdiği anlık tepkileri inceleyerek hızla tespit ediyor.

Yazılım uygulamaları için geliştirilmiş dinamik bir analiz sistemi olan ve HP WebInspect 9.1'i temel alan HP WebInspect Real-Time, uygulamalara gerçek zamanlı siber saldırılar yönelterek uygulama kodlarının bu saldırılara nasıl karşılık verdiğini gösteriyor. Kod bazında yapılan inceleme, ofisteki BT altyapısının yanı sıra mobil cihazlar gibi veri merkezlerine web uygulamalarıyla erişim sağlayan sistemlerin yol açtığı güvenlik risklerinin de giderilmesine yardımcı oluyor.

HP Fortify SecurityScope ile çalışan HP WebInspect Real-Time, aktif olarak çalışan uygulamalara otomatik harici test saldırıları düzenliyor ve güvenlik açıklarını kod bazında yakalıyor. HP WebInspect Real-Time'ın dinamik etkileşimli test yöntemi, uzmanlara güvenlik açıklarının nasıl giderileceğiyle ilgili pratik bilgiler sağlıyor.

Bir HP şirketi olan Fortify Software'in Kurucu Ortağı Brian Chess, HP'nin yeni gerçek zamanlı dinamik test çözümüyle ilgili olarak şunları söyledi: "Fortify ve HP, yazılım kodundaki güvenlik açıklarını geliştirme sürecinin en erken aşamasında saptamaya ve gidermeye odaklanmış bulunuyor. HP WebInspect Real-Time yardımıyla statik analiz sistemleri ve yürütme analizi sistemlerini dinamik güvenlik testi ile tek çözümde pratik olarak bir araya getiriyor ve artık kurumların bu sorunları çok daha önceden tespit edip gidermesine olanak tanıyoruz."

HP WebInspect Real-Time, HP WebInspect and HP Fortify SecurityScope çözümlerinin bir parçası olarak şimdi dünya çapında sunuluyor. HP Security Intelligence ve Risk Management Framework kapsamındaki yeni güvenlik test çözümleri HP'nin kesintisiz iş sürekliliği hedefi ile 7/24 Yaşayan Kurumlar vizyonunun önemli bir aşamasını oluşturuyor.

HP'nin Yeni Test Sistemi Web Uygulamaları

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Teknoloji HP'nin Yeni Test Sistemi Web Uygulamaları - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İsrail kara operasyonu başlattı, Gazze'den göç başladı İsrail kara operasyonu başlattı, Gazze'den göç başladı "Aşılıyım" videosuna tepki yağdı, Turizm Bakanlığı apar topar geri adım attı İsrail-Filistin gerginliği tırmanıyor! Lübnan'dan İsrail'e üç roket atıldı İsrail-Filistin gerginliği tırmanıyor! Lübnan'dan İsrail'e üç roket atıldı Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro: Oğlum gelecek yıl Sporting formasıyla mücadele verecek Ronaldo'nun annesi Dolores Aveiro: Oğlum gelecek yıl Sporting formasıyla mücadele verecek Defne Samyeli'nin Defne Samyeli'nin "Yaza hazırız" paylaşımı beğeni yağmuruna tutuldu Sedat Peker'in Bakan Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den ilk yorum: Şiddetle kınıyoruz! Sedat Peker'in Bakan Soylu ile ilgili iddialarına Cumhurbaşkanlığı'ndan ve AK Parti'den ilk yorum: Şiddetle kınıyoruz! Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Tansu Çiller esprisi sosyal medyaya damga vurdu Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Tansu Çiller esprisi sosyal medyaya damga vurdu Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili Kılıçdaroğlu'nu birinci gösteren tek anket yayınlandı! Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili Kılıçdaroğlu'nu birinci gösteren tek anket yayınlandı!
Advertisement