İran'da nükleer tesisin olduğu şehir 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsıldı! Dağlardan duman çıktı - Son Dakika

İran'da nükleer tesisin olduğu şehir 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsıldı! Dağlardan duman çıktı

18.04.2021 12:09

İran'ın güneyindeki Buşeyr eyaletinde 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Nükleer tesise ev sahipliği yapan şehirde, sarsıntı sonrası can kaybı yaşanmazken ortaya çıkan duman görüntüleri halkı tedirgin etti.

Depremin merkez üssü Rig kasabası yakınlarında bir nükleer tesis olması endişeye sebep oldu. Reuters haber ajansına konuşan bir İranlı yetkili, nükleer tesiste herhangi bir hasar meydana gelmediğini söyledi.

CAN KAYBI YOK

5.9 büyüklüğündeki deprem sonrası İran devlet televizyonu da depremde can kaybı ve ciddi maddi hasar olmadığını duyurdu.

EVLERİN DUVARLARI YIKILDI

Yerel bir yetkilinin açıklamasına göre hazırlıklı olmak için bölgeye 50 ambulans ve kurtarma ekipleri gönderildi. Bazı köylerde evlerin duvarlarının yıkıldığına dair görüntüler İran medyasına yansıdı.

SALLANMAYA DEVAM ETTİLER

Depremin ardından dokuz artçı sarsıntı hissedildi. Eyaletteki Gonava şehrinde elektrikler ve telefon hatları kesildi. Deprem bölgedeki 30'dan fazla köy ve kasabayı etkiledi.

DAĞLARDAN DUMAN ÇIKTI

Deprem sonrası bölgeden yayın yapan televizyonların aktardığına göre dağlardan dumanların çıktığı görüldü. Bu durumun sebebi bilinmezken, bölge halkının tedirgin olduğu öğrenildi.

İran'da nükleer tesisin olduğu şehir 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsıldı! Dağlardan duman çıktı

Son Dakika Dünya İran'da nükleer tesisin olduğu şehir 5.9 büyüklüğündeki depremle sarsıldı! Dağlardan duman çıktı - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (5)
  • Satovic: İran'da ne zaman buyuk deprem olduysa haftasına Türkiye dede büyük deprem oluyor doğu illeri dikkat!!! Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Duygu Türksever: Nükleer enerji ve Nükleer bombası inşallah kendilerinin başına patlar , sinsi bir rejim var ve bu da İran ve çevredeki komşularının milletine yansımış herkes nefret ediyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Galatasaray için bomba transfer iddiası! Aslan, Buffon operasyonuna başlıyor Galatasaray için bomba transfer iddiası! Aslan, Buffon operasyonuna başlıyor Son Dakika: Pendik'te metro inşaatında büyük patlama! Yaralılar var Son Dakika: Pendik'te metro inşaatında büyük patlama! Yaralılar var ABD'den BM Güvenlik Konseyi'nin Kudüs açıklamasına engel ABD'den BM Güvenlik Konseyi'nin Kudüs açıklamasına engel İngiliz şarkıcı Dua Lipa'dan Filistinlilere destek paylaşımı İngiliz şarkıcı Dua Lipa'dan Filistinlilere destek paylaşımı Dünyanın en büyük ikinci canlı türüydü! Savaş gemisinin gövdesinden 2 ölü fin balinası çıkarıldı Dünyanın en büyük ikinci canlı türüydü! Savaş gemisinin gövdesinden 2 ölü fin balinası çıkarıldı İddaa, şampiyonluk oranlarını güncelledi! Fenerbahçe'ye verilen oran hayrete düşürdü İddaa, şampiyonluk oranlarını güncelledi! Fenerbahçe'ye verilen oran hayrete düşürdü Meselenin aslı ortaya çıktı! Filistinliler topraklarını Yahudilere sattı mı? Meselenin aslı ortaya çıktı! Filistinliler topraklarını Yahudilere sattı mı? Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bayram namazının camilerde kılınacağını açıkladı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bayram namazının camilerde kılınacağını açıkladı
Advertisement