İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders - Son Dakika

İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders

09.05.2014 13:08
İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders, System.String[]

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Fakültesi, Türkiye’nin ilk e-sertifikalı Twitter derslerine başlıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Fakültesi, Türkiye'nin ilk e-sertifikalı Twitter derslerine başlıyor. İEÜ İşletme Fakültesi'nin Twitter hesabı üzerinden 12 Mayıs'ta #TwitAkademi hastangi ile başlayacak eğitim kapsamında katılımcılar, Marka Yönetimi, Savaşın Nedenleri, Para ve Finans, Lojistik Yönetimi ile Oyun Teorisi üzerine ders alacak. Herkese açık olarak gerçekleştirilecek e-sertifika programının ilk etkinliği 5 hafta, 5 ders, 5 e-sertifika olarak yapılacak. Dersleri İEÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri sanal ortamda anlatacak.

'Markaların Renkli Dünyası' dersi Doç. Dr. Melike Demirbağ Kaplan, 'Kan ve Göz Yaşı: Savaşı Anlamak' dersi Doç. Dr. Balkan Devlen, 'Paran ve Sen: Nasıl Kazanılır Nasıl Kaybedilir?' dersi Doç. Dr. Coşkun Küçüközmen, Akıl Oyunları: Stratejik Etkileşim ve Oyun Teorisi'ni Yrd. Doç. Dr. Burak Dindaroğlu, 'Lojistik Her Yerde' dersi de Yrd.Doç. Dr. Işık Özge Yumurtacı tarafından verilecek.

SINIRLAMA YOK

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Can Mugan, mini ders sistemi olarak adlandırdıkları programda takipçilerin https://twitter.com/ieubusiness hesabı üzerinden giriş yapabileceklerini belirterek, "Fakültemizin, twitter hesabı olan https://twitter.com/ieubusiness üzerinden, ilgili dersin hashtagı ile katılımcılar sertifika programından yararlanabilir" dedi. Derslerin alanında uzman öğretim üyeleri tarafından verileceğini anlatan Mugan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Programa, TwitAkademi'yi dileyen herkes takip edebilir. Yaş, eğitim düzeyi gibi herhangi bir sınırımız yok. TwitAkademi derslerini takip ücretsizdir. 5 hafta sürecek programımızda her ders 4 günde tamamlanacak. Akşam 21.00-22.00 arasında yapılacak. Programın takipçileri, ders bitiminde yapılacak mini sınavlara katılarak e-sertifikalarını alabilecek."

Prof. Dr. Mugan, program hakkındaki ayrıntılara http://ieubusiness.tumblr.com ya da fakültenin Twitter ve Facebook hesaplarından ulaşılabileceğini sözlerine ekledi. - İZMİR

İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders
İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders - Son Dakika


Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan açıklama geldi: Belirli bir kan grubunun koronadan koruduğu iddiası doğru değil