İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders - Son Dakika

İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders

09.05.2014 13:08
İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Fakültesi, Türkiye’nin ilk e-sertifikalı Twitter derslerine başlıyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) İşletme Fakültesi, Türkiye'nin ilk e-sertifikalı Twitter derslerine başlıyor. İEÜ İşletme Fakültesi'nin Twitter hesabı üzerinden 12 Mayıs'ta #TwitAkademi hastangi ile başlayacak eğitim kapsamında katılımcılar, Marka Yönetimi, Savaşın Nedenleri, Para ve Finans, Lojistik Yönetimi ile Oyun Teorisi üzerine ders alacak. Herkese açık olarak gerçekleştirilecek e-sertifika programının ilk etkinliği 5 hafta, 5 ders, 5 e-sertifika olarak yapılacak. Dersleri İEÜ İletişim Fakültesi öğretim üyeleri sanal ortamda anlatacak.

'Markaların Renkli Dünyası' dersi Doç. Dr. Melike Demirbağ Kaplan, 'Kan ve Göz Yaşı: Savaşı Anlamak' dersi Doç. Dr. Balkan Devlen, 'Paran ve Sen: Nasıl Kazanılır Nasıl Kaybedilir?' dersi Doç. Dr. Coşkun Küçüközmen, Akıl Oyunları: Stratejik Etkileşim ve Oyun Teorisi'ni Yrd. Doç. Dr. Burak Dindaroğlu, 'Lojistik Her Yerde' dersi de Yrd.Doç. Dr. Işık Özge Yumurtacı tarafından verilecek.

SINIRLAMA YOK

İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Can Mugan, mini ders sistemi olarak adlandırdıkları programda takipçilerin https://twitter.com/ieubusiness hesabı üzerinden giriş yapabileceklerini belirterek, "Fakültemizin, twitter hesabı olan https://twitter.com/ieubusiness üzerinden, ilgili dersin hashtagı ile katılımcılar sertifika programından yararlanabilir" dedi. Derslerin alanında uzman öğretim üyeleri tarafından verileceğini anlatan Mugan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Programa, TwitAkademi'yi dileyen herkes takip edebilir. Yaş, eğitim düzeyi gibi herhangi bir sınırımız yok. TwitAkademi derslerini takip ücretsizdir. 5 hafta sürecek programımızda her ders 4 günde tamamlanacak. Akşam 21.00-22.00 arasında yapılacak. Programın takipçileri, ders bitiminde yapılacak mini sınavlara katılarak e-sertifikalarını alabilecek."

Prof. Dr. Mugan, program hakkındaki ayrıntılara http://ieubusiness.tumblr.com ya da fakültenin Twitter ve Facebook hesaplarından ulaşılabileceğini sözlerine ekledi. - İZMİR

Dünyanın en sinirli ülkeleri belli oldu! İşte Türkiye'nin sıralamadaki yeri Dünyanın en sinirli ülkeleri belli oldu! İşte Türkiye'nin sıralamadaki yeri CHP'li Salıcı, Sinop'ta: 'Başka Bir Siyasi Partiyi Bizim Gibi Olmaya Zorlamayacağız. Kendimizi de Başka Bir Yere Benzetmeyeceğiz' CHP'li Salıcı, Sinop'ta: 'Başka Bir Siyasi Partiyi Bizim Gibi Olmaya Zorlamayacağız. Kendimizi de Başka Bir Yere Benzetmeyeceğiz' Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partililerle buluştu Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, partililerle buluştu
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel İzmir Ekonomi'den Bir İlk: Twitter Üzerinden Ders - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement