Son Dakika Haberleri: Joan Miró Sergi Turu Unıq Expo'da Gerçekleştirildi

Joan Miró Sergi Turu Unıq Expo'da Gerçekleştirildi

20 gün önce

Joan Miró'nun 300'ü aşkın orijinal eserinin dünyada ilk kez bir arada sergilendiği Joan Miró sergisi, UNIQ Expo'da çok özel bir tura ev sahipliği yaptı.

Joan Miró Sergi Turu Unıq Expo'da Gerçekleştirildi, System.String[]

Davetlilere küratör Jean-Christophe Hubert ile Miró'nun eserlerini inceleme şansı sunulan turda, eserlere ve Miró'nun dünyasına ait bilgiler paylaşıldı.

Miró'nun sulu boyalar, baskı resimler, çizimler, kolajlar, mektuplardan oluşan litografi ve gravür ağırlıklı en büyük grafik sanatı koleksiyonu olarak nitelendirilen sergi, sürrealizm, çocukluğun rolü, özgürlük, renkler, sanatçının eli, sadelik ve İspanya temalarında kurgulanıyor. Miró'nun eserlerini ürettiği litografi makinesi ve Palma de Mallorca'daki atölyesini içinde barındıran ve ziyaretçilere inceleme şansı sunan sergi, çeşitli atölye çalışmalarına ev sahipliği yaparak Miró'nun dünyasına yolculuk yapılmasına olanak veriyor. Aynı zamanda Jean-Christophe Hubert'in özel çabasıyla Miró'nun yakın arkadaşı Picasso'nun da 20 eseri bulunuyor.

Çocukların da sanata yaklaşabilmesi için 40 eserin çocukların göz hizasında sergilendiği UNIQ Expo'da çocuklara özel olarak Miró atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Miró'nun bilinmeyen yönlerini ortaya çıkaran 'Joan Miró Litografi ve Gravür' sergisi 2 Aralık'a kadar UNIQ Expo'da ziyaret edilebiliyor. Doğuş Grubu'nun sadakat ve pazarlama platformu Doğuş Müşteri Sistemleri'ne ait yaşam tarzı mobil uygulaması ZUBİZU üyelerine yüzde 10 indirim ayrıcalığı sağlanan serginin biletlerine Mobilet'ten ulaşılabiliyor.
Karpuzcunun 'Yenge Doğru Söylüyor' Sözü Cinayetle Sonuçlandı Ofçay, ABD'li Kahve Devi Jacobs'a Satıldı

6 Günlük Bedelli Asker, Kalp Krizinden Öldü