Kadınlar Bu Egzersizleri Mutlaka Yapmalı - Son Dakika

Kadınlar Bu Egzersizleri Mutlaka Yapmalı

10.04.2013 10:07
Kadınlar Bu Egzersizleri Mutlaka Yapmalı, System.String[]

35 yaş ve sonrası için genital bölgedeki şekil bozukluklarını engellemek için mutlaka bu iki egzersizi yapmalısınız.

35 yaşından sonra her 10 yılda bir kaslarımız yüzde 5’ini kaybediyoruz. Bu kaslara, genital bölgemiz de dahil. Bu bölgede oluşacak sarkmaların önüne geçmek için iki önemli egzersiz yapmamız gerekli. Bu egzersizler kegel ve pelvik saat egzersizleri.

Bu egzersizlerin sadece sarkmalar için değil aynı zamanda cinsel yaşamada olumlu etkisi bulunuyor.

Kegel egzersizi: Genital bölgede kasları sıkma egzersizi denilen bu egzersiz, cinsel uyarılmayı artırır, orgazma ulaşma kapasitenizi geliştirir, idrar kontrolüne yardımcıdır ve pelvik organının sarkmasını önler.

Hareketi yerde uzanmış bir şekilde yaparsanız, pelvik tabanına konsantre olmanız daha kolay olacaktır. Vajina ve anüs çevresindeki kasları sıkın.

Pelvik Egzersizleri: Bu egzersizler pelvik organlarındaki dolaşımı hızlandırır. Pelvik esnekliğini artırır, dengeyi geliştirir ve omurga dayanıklılığı konusunda daha fazla farkındalık kazandırır.

Sırt üstü uzanın ve leğen kemiğinin arka kısmını  hareket ettirebilecek şekilde durun. Dizlerinizi büküp tabanlarınızı tamamen yere basın. Ağırlığınız omurgalarınızda olmasın. Alt karın bölgenizde bir saat varmış gibi düşünün. Göbek deliği saat 12’yi, kasık kemiği saat 6’yı, kalça kemikleri saat 9 ve 3’ü simgeliyor.

İlk olarak 12-6 hareketini yapıyorsunuz. Yani göbek deliğinize doğru yukarı ve pubik kasınıza doğru aşağıya doğru pelvik kaslarını itin. Kalça ve pubik kemiklerinizi saat 3 ve saat 9 yönünde itin. Daha sonra pelvik bölgenizi tüm yönlerde hareket ettirin. Eğer bu hareketi gün içerisinde bir kez yaparsanız pelvik bölgenizin şeklini korumanız mümkün. Unutmamanız gereken en önemli nokta bu egzersizlere başlamadan önce bu bölgelerde kesinlikle bir probleminizin olmadığına emin olun.

- Kaynak: Hastane.com.tr

Son Dakika Sağlık Kadınlar Bu Egzersizleri Mutlaka Yapmalı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Altının kilogramı 438 bin liraya geriledi Konya'da iki çocuk annesi Selver hemşire, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti EDHO dizisi ekibinden 3 kadına otel odasında dehşeti yaşatan saldırganların görüntüleri ortaya çıktı Kadir Şeker'in babası: Oğlumun masum olduğu bir kez daha ortaya çıktı Son Dakika! ABD'li Moderna'nın koronavirüs aşısı ciddi vakalarda %100 etki sağladı Babasıyla odun toplamaya giden minik Damla, üstüne düşen odunların altında kalarak yaşamını yitirdi Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Bir korse markasının reklamını yapan Hanife Gürdal, verdiği pozla alay konusu oldu