Kadirli'de Hacı Adayları Uğurlandı - Son Dakika

Kadirli'de Hacı Adayları Uğurlandı

06.08.2017 14:53
Kadirli'de Hacı Adayları Uğurlandı, System.String[]

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek 60 kişilik kafile törenle uğurlandı.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, hac ibadeti için kutsal topraklara gidecek 60 kişilik kafile törenle uğurlandı.

Kadirli'den hacca gidecek 60 kişilik kafile için Cavidan Benlidayı Kız Kur'an Kursu bahçesinde uğurlama töreni düzenlendi.

Uğurlamada Sumbas Müftülüğü vaizi Mehmet Yıldız tarafından Kur'an-ı Kerim okundu.

İlçe Müftüsü Ahmet Demirer, yaptığı konuşmada, hacca gitmenin önemini anlatarak, hacı adaylarına, dikkat etmeleri gerekenler konusunda uyarılarda bulundu.

Hacı adaylarından kutsal topraklarda sabırlı olmalarını isteyen Demirer, "Yolculuk esnasında ve hacdaki izdihamlar nedeniyle kimseyi kırmadan ve kırılmadan memleketinize dönmenizi arzu ediyoruz. Kutsal Kabe'ye ve diğer kutsal mekanlara vardığınızda memleketimiz, milletimiz için dua edin. Hayırla gidin hayırla gelin inşallah." diye konuştu.

Konuşmalarında ardından Belediye Başkanı Ömer Tarhan tarafından hacı adaylarına karanfil hediye edildi.

Vedalaşma sırasında bazı hacı adayları ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kadirli'de Hacı Adayları Uğurlandı - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın boykot çağrısı sonrası merak konusu oldu! İşte Türkiye'de satılan Fransız malları