Kafasının Arkasında İkinci Bir Yüzü Olan ve Buna Dayanamayıp İntihar Eden Adam: Edward Mordake - Son Dakika

Kafasının Arkasında İkinci Bir Yüzü Olan ve Buna Dayanamayıp İntihar Eden Adam: Edward Mordake

02.03.2018 10:49

1800'lü yıllarda yaşayan Edward Mordake'in kafasının arkasında ikinci bir suratı vardı. Buna dayanamayan 23 yaşındaki adam intihar etti ancak bugün bile pek çok sanat eserine ilham vermeye devam ediyor.

Kimilerinin soylu kimilerinin ise sıradan bir köylü olarak lanse ettiği Edward Mordake'nin 19 yy'da İngiltere'de yaşadığı söyleniyor. Onu diğer insanlardan ayıran şey ise iki yüzlü olması.

AYNI YÜZÜN DAHA KÜÇÜĞÜ

Bu iki yüzlülük karakteristik bir sorun değildi. Edward'ın gerçekten önde ve arkada olmak üzere iki adet yüzü vardı. Kafasının arkasında bulunan bu yüzü ise ön yüzünün aynısı olup sadece onun daha küçük hali olarak görünüyordu.

GÜLERKEN AĞLIYOR, AĞLARKEN GÜLÜYORDU

Çocukken insanların korktuğunu ve arkadaşlarının bu yüzden onun yanına yaklaşmadıklarının farkında olmayan Edward büyüdükçe yavaş yavaş bunun farkına vardı. Ensesindeki yüzü daha ürkütücü kılan şey ise Edward gülerken ağlaması ve ağlarken de gülmesiydi.

GECELERİ KORKUNÇ GEÇİYORDU

Gündüzleri hep asık suratlı olan bu yüz, geceleri ise bir yılan gibi tıslayarak Edward'a korkutucu şeyler anlatıyordu. Tedavi olmak için doktorların kapısında yatan Edward'ı ise lanetli olduğunu düşündükleri için hiçbir doktor muayene etmeye yanaşmadı. Bu da Edward'ın toplumdan iyice dışlanmasına sebep oldu.

DAYANAMAYIP İNTİHAR ETTİ

Öteki yüzüne daha fazla dayanamayan Edward, 23 yaşındayken kendini asarak intihar etti. Gerisinde ise sanatçılara ve senaristlere ilham olacak bir hikaye bıraktı.

Tom Waits'in "Poor Edward" şarkısını Edward Mordake için yazdığı biliniyor. Bunun dışında American Horror Story'de de kendisine yer verilmiştir. Ayrıca Harry Potter'ın yazarı J.K Rowling, Felsefe Taşı'nda Woldemort'u kafasının arkasında yaşatan Profesör Quirrell'i yaratırken de Edward Mordake'den esinlenmiştir.

Kafasının Arkasında İkinci Bir Yüzü Olan ve Buna Dayanamayıp İntihar Eden Adam: Edward Mordake

Son Dakika Dünya Kafasının Arkasında İkinci Bir Yüzü Olan ve Buna Dayanamayıp İntihar Eden Adam: Edward Mordake - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (18)
  • Ndr: İki remi de incelerseniz alttaki kişi ile üstteki kişi arasında alla Yok. Kulak memelerinden çözebilirsiniz. Yalan haber sakın itimat etmeyin. Tamamen bilim kurgu. Olsa bile vardır rabbimin bir bildiği. Kusur yaratacak ki kusursuzluğu bilsin insanoğlu. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • fatih: BİR KONUYU DA DİNE ,SİYASETE ALET ETMEYİN BİR KERE KURAN MEALİNİ OKUMAYAN DİĞER DİNİ KİTAPLARA GÖZ GEZDİRMEYEN,SİYASİ TARİHİ BİLMEYEN HERKESİN HERZAMAN SÖYLEYECEK BİR ŞEYLERİ VAR BAKARA-78 için 40 meâl bulundu. Abdulbaki Gölpınarlı (2/BAKARA-78: İçlerinde, anasından doğduğu gibi kalan, okuma yazma bilmeyenler de var ki onlar, kitap nedir bilmezler. Bildikleri şey, ancak kuruntularıdır, onlar, ancak zanna kapılırlar Cevap Yaz 4 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ünlü profesör Ceyhan, milli takımın korona riskiyle ilgili konuştu: 6 gün sonra testler pozitif olabilir Devre arası transfer dönemi 5 Ocak 2021'de başlayacak Küçükçekmece Belediye Başkanı Çebi'den tepki çeken parkla ilgili eleştirilere yanıt 73 yaşındaki eşini öldüren caniye olayın nedeni soruldu, verdiği yanıt şoke etti: Öyle icap etti Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi için vurgu yaptığı "Acı reçete" ne anlama geliyor? Sınırları zorlayan Şevval Şahin, köpük banyosu yaptığı anları paylaştı Tır şoförü Tolga Karel'den kendisiyle alay eden takipçisine tokat gibi cevap: Maaşım senin sülalene burs verir Sakarya'daki havai fişek fabrikasındaki patlamanın yeni görüntüleri ortaya çıktı