Kar Kalınlığının 2 Metreye Ulaştığı İlçede Hayat Durma Noktasına Geldi - Son Dakika

Kar Kalınlığının 2 Metreye Ulaştığı İlçede Hayat Durma Noktasına Geldi

10.01.2019 09:51

Kar kalınlığının 2 metreye ulaştığı ilçede hayat durma noktasına geldi -Beytüşşebap'ta 3 köy yoluna çığ düştü Kar yağışı dolayısıyla eğitim öğretime bir gün daha ara verildi ŞIRNAK - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde günlerdir etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken,...

Kar kalınlığının 2 metreye ulaştığı ilçede hayat durma noktasına geldi

- Beytüşşebap'ta 3 köy yoluna çığ düştü

Kar yağışı dolayısıyla eğitim öğretime bir gün daha ara verildi

ŞIRNAK - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde günlerdir etkili olan kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, yüksek kesimlerde 2 metreye ulaşan ilçede 3 köy yoluna çığ düştü. Etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün daha ara verildi.

İlçeye bağlı yüksek kesimlerde biriken karlar etkili olan tipi ile birlikte yamaçlardan aşağı doğru çığ olarak düştü. Beytüşşebap ilçesine bağlı Mezra, Gökçe ve Başaran köylerinde çığ düştü. Mezra ve Gökçe köy yolları düşen çığ dolayısıyla ulaşıma kapanırken, Başaan köyü üst tarafındaki yamaçlardan düşen çığ ise köyde korkuya neden oldu. Kar kalınlığının yaklaşık 2 metreye ulaştığı Başaran köyü kırsalında yüksek tepelerde biriken kar kütleleri çığ olarak köye doğru geldi. Şans eseri kimsenin bulunmadığı bölgelerde düşen çığlardan dolayı ölen ya da yaralanan olmadı.

İlçe kaymakamlığı aşırı kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün daha ara verdiğini açıkladı. Kar temizleme çalışmaları yürüten köylüler evlerin damlarını temizlemeye çalışırken, karayolları ve ilçe özel idare ekipleri yol açma çalışmalarını 7/24 sürdürüyor. Dicle Elektrik ekipleri ise hava sıcaklığının eksi 17 dereceye kadar düştüğü ilçede kopan elektrik tellerini onarmaya çalışıyor.

Kar Kalınlığının 2 Metreye Ulaştığı İlçede Hayat Durma Noktasına Geldi
Kar Kalınlığının 2 Metreye Ulaştığı İlçede Hayat Durma Noktasına Geldi
Kar Kalınlığının 2 Metreye Ulaştığı İlçede Hayat Durma Noktasına Geldi
Kar Kalınlığının 2 Metreye Ulaştığı İlçede Hayat Durma Noktasına Geldi

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Kar Kalınlığının 2 Metreye Ulaştığı İlçede Hayat Durma Noktasına Geldi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni açıklama: Sözleşmeli ve kadrolu öğretmen ayrımı kalkıyor 15:20 Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni açıklama: Sözleşmeli ve kadrolu öğretmen ayrımı kalkıyor Vitor Pereira'nın boşluğu çabuk doldu! Fenerbahçe'nin yeni hocası Süper Lig'den 15:02 Vitor Pereira'nın boşluğu çabuk doldu! Fenerbahçe'nin yeni hocası Süper Lig'den Göztepe ve Fenerbahçe'den TFF'ye yaylım ateşi 14:51 Göztepe ve Fenerbahçe'den TFF'ye yaylım ateşi Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi 14:21 Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi Trabzonspor inat etti! Şampiyonluk yolunda bir dünya yıldızı, bir de gol makinesi transfer ediyor 13:35 Trabzonspor inat etti! Şampiyonluk yolunda bir dünya yıldızı, bir de gol makinesi transfer ediyor Ehliyet sınavında akıl almaz kopya düzeneği! 12:36 Ehliyet sınavında akıl almaz kopya düzeneği!
Pınar Töre ve Merve Ateş, Yargı dizisinin kadrosuna girdi 11:35 Pınar Töre ve Merve Ateş, Yargı dizisinin kadrosuna girdi Son Dakika! İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den Bahçeli'nin tehdit ettiği Mansur Yavaş'a destek: Onun arkasında biz varız 11:02 Son Dakika! İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den Bahçeli'nin tehdit ettiği Mansur Yavaş'a destek: Onun arkasında biz varız
Advertisement