Karadeniz'de Can Pazarı - Son Dakika
Güncel

Karadeniz'de Can Pazarı

Samsun'da serinlemek için girdiği Karadeniz'de boğulma tehlikesi geçiren gencin vatandaşlar tarafından denizde kurtarılma anı görüntülendi.

31.08.2014 14:39  Güncelleme: 16:06
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Samsun'da serinlemek için girdiği Karadeniz'de boğulma tehlikesi geçiren 24 yaşındaki gencin vatandaşlar tarafından denizde kurtarılma anı İHA'nın objektiflerine saniye saniye yansıdı.

SERİNLEMEK İÇİN DENİZE GİTTİLER

Olay, Samsun'un Atakum ilçesi Atakent mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan çalışmak izin Samsun'a gelen 24 yaşındaki Mehmet Bal, birlikte çalıştığı arkadaşları ile birlikte serinlemek için denize gitti.

ARKADAŞI BOĞULDUĞUNU FARK EDİP YARDIM İSTEDİ

Denizde yüzen Abdullah Bal'ın boğulma tehlikesi geçirdiğini fark eden vatandaşlar yardım istedi. Olay, 112 Acil Ambulans ekipleri ve polise haber verildi. Dalgalar arasında kaybolan Abdullah Bal'ı kurtarmak için vatandaşlar seferber oldu.

DURUMU CİDDİ

Vatandaşlar tarafından sudan çıkartılan Abdullah Bal'a ilk yardımı sahilde 112 Acil Yardım ekipleri yaptı. Ambulansla Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Abdullah Bal'ın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

UYARIYI DİKKATE ALAN YOK

Boğulma tehlikesinin yaşandığı sahilde "Dalgalı havada denize girmek tehlikelidir" uyarı işaretine rağmen vatandaşları yüzmeye devam etmesi dikkat çekti.

Karadeniz\'de Can Pazarı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Karadeniz'de Can Pazarı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (1)

  • samsunlu: şehir dışından gelenler, o bölgede adam boyunda dalgalar oluşuyor, yüzme bilseniz bile gelen ters dalgalar ile panik yapmanız muhtemel, dalga kıran olan sahiller var oralarda yüzün! 6 1 Yanıtla

Advertisement