Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı Gerçekleştirildi - Son Dakika

Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı Gerçekleştirildi

09.11.2017 14:30
Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı Gerçekleştirildi, System.String[]

Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı düzenlendi.

Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı düzenlendi. Oltu Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Kaymakamı Şenol Turan başkanlık etti. Toplantı da yine geçmiş toplantılarda olduğu gibi genel olarak iş ve maddi yardım talepleri ön plandaydı.

Vatandaşların talepleri ile tek tek ilgilenen Kaymakam Turan, öğrencileri için destek isteyen ailelere yardım sözü verdi.

İlçe halkından 75 yaşındaki Muzaffer Şahin halk otobüslerine ücretsiz olarak binemediklerini, bu haktan büyük şehirdeki yaşlıların sorunsuz bir şekilde yararlandığını, kendilerinin de yararlanmak istedikleri talebinde bulundu.

İlçe Kaymakamı Şenol Turan vatandaşların iş taleplerine karşın; "Görüştüğüm esnaflar da işçi bulamadıklarından yakınıyorlar. Burada her zaman iş talepleri önümüze çıkıyor ve bu durumu anlamakta güçlük çekiyorum" ifadelerini kullandı.

Halk Günü Toplantısının ardından düzenlenen aylık güvenlik toplantısına İlçe Kaymakamı Şenol Turan, Yazı İşleri Müdürü Gazi Atmaca, ilçe Jandarma komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat Manas Demir, İlçe Emniyet Müdür Vekili Enis Şimşek ve mahalle muhtarları katıldı.

Güvenlik toplantısında söz alan Şehitler Mahallesi Muhtarı Gürbüz Vural, Oltu Kalesi ve metruk yapılar çevresinde gayri ahlaki davranışlar sergileyen gençler için çözüm istedi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Yılmaz, hayvanların kulak küpelerinin yapılması amacıyla mahallelerine gelen görevlilere muhtarlarca yardımcı olunmasını istedi.

Öte yandan avcılarla ilgili gelen şikayetler kapsamında fahri müfettişlik uygulaması geçerek avcıların avlanma sınırlarını aşmamasının sağlanması ve avın katliama dönüşmesinin önüne geçilmesinin sağlanacağı kararı alındı. Bu arada yeri belirlenen alanda ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağı da belirtildi.

Toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi. - ERZURUM

Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı Gerçekleştirildi
Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı Gerçekleştirildi
Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı Gerçekleştirildi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kasım Ayı Halk Günü Toplantısı Gerçekleştirildi - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti