Katar, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere 10 bin konteyner ev gönderecek - Son Dakika

Katar, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere 10 bin konteyner ev gönderecek

07.02.2023 13:34
Katar, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere 10 bin konteyner ev gönderecek

Katar, Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler için 10 bin konteyner ev gönderecek.

Katar, Türkiye ve Suriye'deki depremzedeler için 10 bin konteyner ev gönderecek.

Katar Dışişleri Bakanlığından konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, Katar'ın Türkiye ve Suriye'de, deprem felaketinden etkilenen bölgelere yardım çalışmaları kapsamında, 10 bin konteyner ev göndereceği kaydedildi.

Katar resmi ajansı QNA'da yer alan haberde de Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin, Türkiye'ye "bir hava köprüsü" kurulması talimatını verdiği belirtilmişti.

Hava köprüsüyle ilk olarak Uluslararası Katar Arama ve Kurtarma Grubundan bir ekibin geleceği aktarılan haberde, bu ekibin bir meydan hastanesi kuracağı, insani yardımlar, kış şartlarıyla mücadele malzemeleri ve çadırlar getireceği ifade edilmişti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
BAE, Türkiye ve Suriye'ye şimdiye kadar 240 uçakla yardım malzemesi gönderdi BAE, Türkiye ve Suriye'ye şimdiye kadar 240 uçakla yardım malzemesi gönderdi Bosna Hersekli işçi sendikaları depremzedeler için 280 bin avro yardım topladı Bosna Hersekli işçi sendikaları depremzedeler için 280 bin avro yardım topladı ABD Senatosu deprem felaketinden etkilenen Türkiye'ye desteğini yeniden teyit etti ABD Senatosu deprem felaketinden etkilenen Türkiye'ye desteğini yeniden teyit etti

Son Dakika Güncel Katar, Türkiye ve Suriye'deki depremzedelere 10 bin konteyner ev gönderecek - Son Dakika


Advertisement