Kırıkkale'de Nevruz Bayramı kutlandı - Son Dakika

Kırıkkale'de Nevruz Bayramı kutlandı

21.03.2022 15:27
Kırıkkale'de Nevruz Bayramı kutlandı

Kırıkkale'de Nevruz Bayramı ve Dünya Ormancılık Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.

Kırıkkale'de Nevruz Bayramı ve Dünya Ormancılık Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Kent Ormanı'nda düzenlenen etkinlikte, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, öğrencilerle fidan dikti.

Tekbıyıkoğlu, törende yaptığı konuşmada, insanoğlunun doğanın bir parçası olduğunu ve üzerinde yaşadıkları doğanın hakiminin insanlar olmadığını belirtti.

Nevruz'un çok eski bir gelenek olduğuna dikkati çeken Tekbıyıkoğlu, "Nevruz Asya'dan Balkanlar'a kadar devam eden bir gelenektir. Hepinizin Nevruz Bayramı'nı tebrik ediyorum ve Ormancılık Günü'nüzü de kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Saygılı da Nevruz'un, birlik ve beraberlik yolunda iradelerini ve kararlılıklarını ortaya koymak için iyi bir fırsat olduğunu belirterek, bu kapsamda kardeşlikleri artırmaları gerektiğini aktardı.

"Nevruz" konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildiği programda, örs üzerinde sembolik olarak demir dövüldü ve Nevruz ateşinin üzerinden atlanıldı.

Mehter Takımı, halk oyunları gösterisi ve Kırıkkale Ustalar Topluluğu'nun müzik dinletisinin yer aldığı etkinlikte, Vali Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Saygılı, katılanlara ikramda bulundu.

Programa, Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, kurum müdürleri ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR
500
Prof. Dr. Haluk Dursun, vefatının 3. yılında yad edildi Prof. Dr. Haluk Dursun, vefatının 3. yılında yad edildi İzmir'de 30 Ağustos, Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak İzmir'de 30 Ağustos, Gündoğdu Meydanı'nda kutlanacak Zehirli çıkan ılıca suyuna asılan uyarı yazısı kimliği belirsiz kişilerce söküldü Zehirli çıkan ılıca suyuna asılan uyarı yazısı kimliği belirsiz kişilerce söküldü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kırıkkale'de Nevruz Bayramı kutlandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement