Son Dakika Haberleri: Yurtta Yedikleri Tatlıdan Zehirlenen 28 Kız Öğrenci, Hastaneye Kaldırıldı

Yurtta Yedikleri Tatlıdan Zehirlenen 28 Kız Öğrenci, Hastaneye Kaldırıldı

5 gün önce

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde kız öğrenci yurdunda 28 üniversite öğrencisi, yedikleri tatlıdan zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Sakarya'nın Serdivan ilçesinde bir kız öğrenci yurdunda 28 üniversite öğrencisi yedikleri tatlıdan zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Tedavileri tamamlanan 22 öğrenci taburcu edilirken 6 öğrenci ise müşahede altına alındı.

28 ÖĞRENCİ YEDİKLERİ TATLIDAN ZEHİRLENDİ

Olay, Serdivan Kemalpaşa Mahallesi'ndeki, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait bir kız öğrenci yurdunda yaşandı. Yemekhanede akşam yemeği yiyen bazı öğrenciler mide bulantısı ve kusma şikayetini yurt yetkililerine bildirdi. Yurda çok sayıda 112 Acil ekibi sevk edildi. 28 öğrenci yedikleri tatlıdan zehirlendikleri şüphesiyle ambulanslarla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'ne kaldırıldı.

6 ÖĞRENCİ MÜŞAHEDE ALTINA ALINDI

Öğrencilerden 6'sı acil serviste müşahede altına alınırken, 22 öğrenci yapılan muayene sonrası taburcu edildi. Yurt yemeklerinin özel bir şirketten temin edildiği ve yetkililerin incelenmek üzere yemeklerden numune aldığı belirtildi. Öğrencilerin neden zehirlendiği yapılacak inceleme sonrasında belirlenecek. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma açıldığı öğrenildi.


YORUMLAR


Sosyal Medyada Canlı Yayın Yapıp Yardım İsteyen Kız, Ailesine Teslim Edildi Son Dakika! Suudi Arabistan, İstanbul Konsolosunu Görevden Aldı

17 Ekim Öğle Saatlerinde Dolar ve Euro Kurunda Son Durum Ne? Son Dakika! Almanya'dan Suudi Arabistan'a Kaşıkçı Tepkisi! Kritik Ziyaret Askıya Alındı