Kur'an'a Adanmış Ömürler" Sergisi Açıldı - Son Dakika

Kur'an'a Adanmış Ömürler" Sergisi Açıldı

13.06.2016 14:40
Kur'an'a Adanmış Ömürler

Evrensel Hafızlar Derneğince (EHAD) düzenlenen "Kur'an'a Adanmış Ömürler" biyografi sergisi, Metro Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Evrensel Hafızlar Derneğince (EHAD) düzenlenen "Kur'an'a Adanmış Ömürler" biyografi sergisi, Metro Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

Serginin açılışında konuşan EHAD Genel Başkanı Harun Aytaç, ramazanın Kur'an ayı olduğunu belirterek "Ramazanın mübarek oluşu, Kur'an-ı Kerim'in bu ayda Kadir Gecesi'nde inmeye başlaması nedeniyledir. Bu mübarek ay vesilesiyle hep beraber Kur'an'a gönül vermeliyiz." dedi.

Aytaç, EHAD olarak 81 il ve 400 ilçede faaliyetler yürüttüklerini ve Kur'an'ın en güzel şekilde okunması için çalıştıklarını aktardı.

Çocukların Kur'an ehli olarak yetiştirilmesini tavsiye eden Aytaç, Allah'ın Kur'an ehli gençliğe çok değer verdiğini söyledi.

Hayatlarını Kur'an-ı Kerim'e adamış Lütfi Doğan, Bediüzzaman Said Nursi, Süleyman Hilmi Tunahan, Rıfat Börekçi, Muhammed Hamdi Yazır, Ömer Nasuhi Bilmen, Ahmet Hamdi Akseki, Mehmet Zahid Kotku, Mahmud Sami Ramazanoğlu, Ali Ulvi Kurucu, Rıza Çöllüoğlu ve Fatih Çollak'ın aralarında bulunduğu önde gelen kıraat alimlerinin hayat hikayelerine yer verilen sergi, 24 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kur'an'a Adanmış Ömürler' Sergisi Açıldı - Son Dakika


Son Dakika

Tümer Metin'in sert eleştirileri sonrası Beşiktaş'tan çarpıcı paylaşım: Sergen Yalçın'ın yanındayız İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum