Bodrum'da "Sarı yaz" konserleri Derya Uluğ ile başladı - Son Dakika

Bodrum'da "Sarı yaz" konserleri Derya Uluğ ile başladı

09.10.2021 14:51

Bodrum'da "Sarı yaz" konserleri Derya Uluğ ile başladı Derya Uluğ yeni sezonda ekranda olacak Bodrum Belediyesi'nin düzenlediği Sarıyaz konserlerinde sahne alan Derya Uluğ sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Bodrum'da "Sarı yaz" konserleri Derya Uluğ ile başladı

Derya Uluğ yeni sezonda ekranda olacak

MUĞLA - Bodrum Belediyesi'nin düzenlediği Sarıyaz konserlerinde sahne alan Derya Uluğ sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Binlerce kişinin izlemeye geldiği Uluğ, hayranlarına yeni single müjdesi verdi.

Bodrum Belediyesi Kültür Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sarıyaz konserlerinin ilk konuğu Derya Uluğ oldu. Binlerce kişi ünlü şarkıcının konserine akın etti. Sevenleriyle buluşan Derya Uluğ söylediği şarkılarla dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı. Halka ücretsiz olarak verilen konsere Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun'da katıldı.

Konser başlamadan halka seslenen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Kalesi geleneksel konserlerini yaklaşık 25 yıl sonra yeniden hayata geçirdiklerini belirterek "Bodrum'da yıllar önce Kalede düzenlenen konserlere yeniden harekete geçirdik. Yıllar önce bir çok ünlü sanatçı bu sahnede konser verirdi. Biz bu konserleri yeniden başlattık. Bodrum her mevsim çok güzel, şu anda sarıyazı yaşıyoruz ve bizde sarıyaz konserleri düzenliyoruz. 12 ay boyunca Bodrum'da etkinlikler yapacağız. Eylül ayında verdiğimiz konserlere Ekim ayında da devam ediyoruz. Bu kapsamda Kültür ve sosyal işleri müdürlüğüne ve Başkan yardımcımız Hüseyin Tutkun'a teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

"Yeni sezonda ekranda olacağız"

Konserin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Derya Uluğ İstanbul'da montla gezerken Türkiye'nin birçok şehrine kış gelmişken Bodrum'da yazı yaşamanın çok güzel bir duygu olduğunu ifade ederek " çok güzel bir tarihi Bodrum Kalesinde konser vermek çok güzel bir duygu. Yeni birçok projemiz var. Konser günlerinin dışındaki tüm zamanlarımızı stüdyoda geçiriyoruz. 2 güzel şarkı geliyor. Benim yeni single geliyor. Çok güzel sürprizlerimiz var. Ekranlarda olacağız inşallah" ifadelerini kullandı.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun ise Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a teşekkürlerini sunarak "Çok başarılı bir konser oldu. Vatandaşlarımız konserlerden mutlu bir şekilde ayrıldı. Önümüzdeki günlerde diğer konserlerimiz de olacak. Biz Bodrum'da eski yılbaşlarına özendiriyoruz. Yılbaşını 15 Aralık'tan itibaren 1 Ocak'a kadar her gün konserler verip, Bodrum çarşısını canlı tutmak için her sokakta sokak müzisyenlerinin sahne aldığı kent meydanında da ünlü sanatçıların sahne alacağı organizasyonlar hazırlıyoruz. Sponsorlara çok çok teşekkürlerimi sunuyorum. Sanatçılarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Biz hem Derya hanımı hem de diğer sanatçılarımızı aradığımızda, biz Bodrum'u seviyoruz ve Bodrum'da sahne almak isteriz diyerek gönüllülük esasında sahneye çıktılar. Kültür ve Turizm Bakanımız Ağustos sonu ve Ekim ayında kaleyi bizim kullanımımıza açtılar. Kaleniz Unesco aday bir kale orada tanıtımını istiyoruz. Bakanlığımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bakanımız 2022 kale konserlerini daha canlı daha güzel geçmesi için Antik tiyatroda çeşitli etkinliklerin yapılmasını konusunda bizlere destek olmaktadır. Turizmi uzatmak amacıyla Eylül ve Ekim ayı çok önemli bir aydır. Sarı yaz dönemidir. Sarı yaz Bodrum'un eski günlerini hatırlatır. Bodrum'un en sakin en dingin dönemini hatırlatır. Havasıyla, iklimiyle yeniden turistler için cazibe merkezi olur sarı yazda. Bugünlerde bazı otellerimiz kapanmaktadır. Çünkü yaz sezonu bitiyor. Biz Bodrum'daki otellerin açık olması için çaba sarf ediyoruz. Yabancı turistlerin bu dönemde gelmeleri için gayret gösteriyoruz" dedi.

Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı
Bodrum'da Sarı yaz konserleri Derya Uluğ ile başladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Bodrum'da 'Sarı yaz' konserleri Derya Uluğ ile başladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın görevinden istifa etti 12:22 Son Dakika: Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın görevinden istifa etti
Yangın çıkan evde her tarafı alevler sardı, yanmayan tek şey Türk Bayrağı'ydı 12:16 Yangın çıkan evde her tarafı alevler sardı, yanmayan tek şey Türk Bayrağı'ydı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Taşova'dan tedirgin eden açıklama! ''Yoğun bakım yatakları yeniden doldu, genelde aşısız kişiler yatıyor'' 12:14 Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Taşova'dan tedirgin eden açıklama! ''Yoğun bakım yatakları yeniden doldu, genelde aşısız kişiler yatıyor'' Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan'a yanıt: Kararı uygulamayanlar sanık sandalyesine oturacak 12:11 Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan'a yanıt: Kararı uygulamayanlar sanık sandalyesine oturacak Arabayla gelip kurşun yağdırdılar! Bir taraf can derdine düşerken, diğer taraf kılını bile kıpırdatmadı 11:11 Arabayla gelip kurşun yağdırdılar! Bir taraf can derdine düşerken, diğer taraf kılını bile kıpırdatmadı Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken el hareketi hakkında ilk açıklama: Ellerime değil sözlerime baksınlar 09:54 Kılıçdaroğlu'ndan tepki çeken el hareketi hakkında ilk açıklama: Ellerime değil sözlerime baksınlar Öldürülen terörist Merwan Bedel'in HDP'li vekille yan yana çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı 08:34 Öldürülen terörist Merwan Bedel'in HDP'li vekille yan yana çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı Acun Ilıcalı'dan herkesi şaşırtan hareket! Hull City'nin ilk transferi TFF 1. Lig'den olabilir 17:17 Acun Ilıcalı'dan herkesi şaşırtan hareket! Hull City'nin ilk transferi TFF 1. Lig'den olabilir
Advertisement