Son dakika Mehmet Nuri Ersoy haberleri, Mehmet Nuri Ersoy son dakika, son dakika Mehmet Nuri Ersoy

Son Dakika Mehmet Nuri Ersoy Haberleri

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İbradı'da Ormana Kültür Gecesi'ne katıldı
  01:35 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İbradı'da Ormana Kültür Gecesi'ne katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın İbradı ilçesinde düzenlenen Ormana Kültür Gecesi'ne katıldı. Ersoy, konuşmasında İbradı'nın turizm potansiyelini vurgulayarak, yapılan yatırımlardan bahsetti ve İbradı'nın kültür ve turizmde hak ettiği ilgiyi görmesi gerektiğini belirtti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Antalya'nın ideolojik takıntılarla zaman kaybetmeye vakti yok
  15:56 Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Antalya'nın ideolojik takıntılarla zaman kaybetmeye vakti yok

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Hedefimiz Antalya'yı geleceğe hazırlamaktır.

 • Bakan Ersoy, Malatya'daki depremzede esnaflara klima yardımında bulundu
  01 Mar Bakan Ersoy, Malatya'daki depremzede esnaflara klima yardımında bulundu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'daki depremzede esnaflar için 150 klima temin etti. Klimaların montajına başlandı ve esnafların büyük bir sıkıntısı giderildi. Bakan Ersoy'un desteğiyle Malatyalıların yaraları sarılmaya devam edilecek.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da gerçekleştirilen proje tanıtımında konuştu
  29 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da gerçekleştirilen proje tanıtımında konuştu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, Antalya'nın sorunlarının çözülebileceğini ve doğru projelerle ilerlenmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü de projelerini tanıtarak Antalya'nın sorunlarını çözeceklerini vurguladı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Nitelikli personel için sektörün 12 aya yayılması gerekiyor
  27 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Nitelikli personel için sektörün 12 aya yayılması gerekiyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, nitelikli turistin önemli unsurlarından birinin de nitelikli personel olduğunu belirterek, "Nitelikli personel sadece eğitimle olmuyor.

 • Bakan Ersoy, 'Geleceğe Miras Stratonikeia-Lagina-Labranda Projesi' tanıtımında konuştu Açıklaması
  27 Şub Bakan Ersoy, "Geleceğe Miras Stratonikeia-Lagina-Labranda Projesi" tanıtımında konuştu Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Stratonikeia Antik Kenti ve Lagina Kutsal Alanı için 900 milyon lira, Labranda Kutsal Alanı için 600 milyon lira olmak üzere toplam 1,5 milyar lira ödenek ayrılmıştır.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Seçimlerde Geleceğimizi de Seçiyoruz
  27 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Seçimlerde Geleceğimizi de Seçiyoruz

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bodrum'da düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerinin önemine vurgu yaparak, büyükşehir ve ilçe başkanlarının seçimiyle geleceğin de belirlendiğini söyledi. Ersoy ayrıca, turizm sektörünün sadece bakanlıkla değil, yerel yönetimlerin de işbirliği yapması gerektiğini belirtti ve turizm master planlarının önemine dikkat çekti. Bodrum'un Türkiye'nin marka yüzü olduğunu ifade eden Ersoy, projelerin desteklenmesi ve reddedilmemesi gerektiğini vurguladı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Gazipaşa'da incelemelerde bulundu
  24 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Gazipaşa'da incelemelerde bulundu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu. Ersoy, Gazipaşa Havalimanı'ndaki çalışmaları inceledi ve Antiochia ad Cragum Antik Kenti'ni gezdi. Ayrıca, Kral Koyu için yapılan proje hakkında bilgi aldı ve projelerin hızlandırılması için girişimlerde bulunulacağını ifade etti.

 • 2024'te Antalya 17 Milyon Ziyaretçiyle Rekor Kırabilir
  24 Şub 2024'te Antalya 17 Milyon Ziyaretçiyle Rekor Kırabilir

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın 2024 yılında 17 milyondan fazla ziyaretçiyle yeni bir rekor kıracağını söyledi. Ersoy, turizm sektörünün değerlendirildiği toplantıda, Türkiye'nin geçen yıl 56,7 milyon ziyaretçiyle rekor kırdığını belirtti. Antalya'nın da 16 milyon ziyaretçiyle en fazla paya sahip şehir olduğunu ifade eden Ersoy, 2024 hedeflerinin üzerinde bir sayıyla yeni bir rekor kırılacağını söyledi. Ayrıca, Ersoy Side ve Manavgat'ın turizmdeki önemine değinerek, Side'de yeni bir markalaşma projesi başlattıklarını ve bölgenin turizm potansiyelini artırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Milletimiz Bizden Ne İstiyorsa Onun Gereğini Yapıyoruz
  24 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Milletimiz Bizden Ne İstiyorsa Onun Gereğini Yapıyoruz

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da yaptığı ziyaretlerde çiftçi, işçi, esnaf, iş insanı ve toplumun her kesimini dinlediklerini ve milletin isteklerini yerine getirdiklerini belirtti. Ersoy, Gazipaşa'da yapılan toplantıda yerel yönetimlerin sorunlarını ve beklentilerini bildiklerini ve hizmetlerin peyderpey ulaştırılacağını ifade etti. Ayrıca, Gazipaşa'nın turizm potansiyelini geliştirmek için çalışmaların devam ettiğini ve bakanlık olarak ellerinden geleni yaptıklarını söyledi.

 • Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, meclis üyesi adaylarını tanıttı
  23 Şub Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, meclis üyesi adaylarını tanıttı

  Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, Bodrum Belediye Meclis üyesi adaylarını tanıtmak amacıyla bir toplantı düzenledi. Tosun, Bodrum'un sorunlarını çözmek için liyakatlı bir kadro ile yola çıktıklarını belirtti. Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapılan toplantıda Bodrum'un sektöre dair sorunları ve projeleri paylaşıldı.

 • Bakan Ersoy: 'Tüm dünyada örnek gösterilen bir ülke olduk'
  21 Şub Bakan Ersoy: 'Tüm dünyada örnek gösterilen bir ülke olduk'

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama'da sektör temsilcileriyle buluşarak Türkiye'nin turizm sektöründe örnek gösterilen bir ülke olduğunu ifade etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turistin 81 ile yayılmasını hedefliyor
  21 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turistin 81 ile yayılmasını hedefliyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama'da turizm sektörü temsilcileriyle bir araya gelerek Geleceğe Miras Bergama Projesi'ni açıkladı. Bakan Ersoy, turizmi 81 ile yaymak ve turistin diğer bölgelere de yayılmasını sağlamak istediklerini belirtti. Ayrıca, gece müzeciliği konseptini Bergama'da da uygulayacaklarını ve ziyaretçi sayısını artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama Antik Kenti'ne 1 milyar liralık bütçe ayırdıklarını açıkladı
  21 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Bergama Antik Kenti'ne 1 milyar liralık bütçe ayırdıklarını açıkladı

  Bakan Ersoy, Bergama Antik Kenti'nin ulusal ve uluslararası alanda hak ettiği yeri alması için 1 milyar liralık bütçe öngördüklerini belirtti. Geleceğe Miras Bergama projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ersoy, Bergama'nın tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak turizme kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı: 2028'de turist sayısında dünyada ilk 3 sırada yer almayı hedefliyoruz
  17 Şub Kültür ve Turizm Bakanı: 2028'de turist sayısında dünyada ilk 3 sırada yer almayı hedefliyoruz

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin 2028'de turist sayısında dünyada ilk 3 sırada yer alarak 100 milyar dolar gelir hedeflediğini açıkladı. Ersoy, geçen ay elde edilen rekor turist sayısı ve gelir rakamlarının sektörün başarısını gösterdiğini belirtti. Ayrıca, turizmde lider konumda olmak için orta ve uzun vadeli projelerin hazırlanması ve uygulanması gerektiğini vurguladı. Bakan Ersoy, ayrıca gece müzeciliği uygulamasının başlatılacağını ve turistlerin otellerden çıkarak müzelere yönlendirileceğini söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Alanya'da açılış töreninde konuştu
  17 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Alanya'da açılış töreninde konuştu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Alanya'da MHP İlçe Başkanlığı Seçmen İletişim Ofisi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı'nın yerel yönetim deneyimlerini anlatarak, desteklerini alıp Türkiye, Antalya ve Alanya için çalışacaklarını belirtti. Bakan Ersoy, hedeflerinin Cumhur İttifakı'nda olan belediyeleri tekrar kazanırken, yeni belediyeleri de eklemek olduğunu söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'daki Kemer-Çamyuva Atık Su Arıtma Tesisi'ni İnceledi
  17 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'daki Kemer-Çamyuva Atık Su Arıtma Tesisi'ni İnceledi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'daki Kemer-Çamyuva Atık Su Arıtma Tesisi'nde inceleme yaparak, bölgenin atık su ve kanalizasyon sorununu çözmek için çalışmaların son aşamaya geldiğini belirtti. Ersoy, atık suların deniz içerisinde 800 metre ileri taşınarak deşarj edileceği ve 45 bin metreküp kapasiteli tesisin önümüzdeki ay hizmete sunulacağını ifade etti.

 • Bakan Ersoy, şiddetli yağışta hayatını kaybeden kişinin ailesine taziye ziyaretinde bulundu
  16 Şub Bakan Ersoy, şiddetli yağışta hayatını kaybeden kişinin ailesine taziye ziyaretinde bulundu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da şiddetli yağış sonucu hayatını kaybeden Halil Yıldız'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Ersoy, aileye baş sağlığı dileklerini ileterek, Halil Yıldız'ın mekanının cennet olmasını diledi.

 • Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısında 55 Gündem Maddesi Karara Bağlandı
  16 Şub Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısında 55 Gündem Maddesi Karara Bağlandı

  Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başkanlığında yapılan Şubat Ayı Meclis Toplantısında 55 gündem maddesi karara bağlandı. Başkan Demir, meclis üyelerinin sorularını cevapladı ve önümüzdeki günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'nun Samsun'a geleceğini duyurdu.

 • Bakan Ersoy: Ören yerlerin tamamını gece müzeciliği kapsamına alıyoruz (2)
  14 Şub Bakan Ersoy: Ören yerlerin tamamını gece müzeciliği kapsamına alıyoruz (2)

  'HUKUKİ SÜREÇLER PROJELERİ YAVAŞLATIYOR'Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aydın programının devamında Didim ilçesinde geçti.

 • Aphrodisias Antik Kenti'ne 1,75 Milyar TL Bütçe Ayrıldı
  14 Şub Aphrodisias Antik Kenti'ne 1,75 Milyar TL Bütçe Ayrıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aydın'ın Karacasu ilçesindeki Aphrodisias Antik Kenti'ne 120 yıldır kazı çalışmalarının yürütüldüğünü ve ancak yüzde 12'sinin kazıldığını söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Didim'de Turizm Sektör Toplantısına Katıldı
  14 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Didim'de Turizm Sektör Toplantısına Katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aydın'a yaptığı ziyaret kapsamında Didim'de turizm sektör toplantısına katıldı. Toplantıda, Didim'in turizm potansiyeli ve turizm master planının önemi üzerine konuşmalar yapıldı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmi krizlere karşı bağışık hale getirmek için ürün ve turist çeşitliliğini artırmaya çalışıyor
  14 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmi krizlere karşı bağışık hale getirmek için ürün ve turist çeşitliliğini artırmaya çalışıyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Didim Ticaret Odası'nda turizm temsilcileriyle bir araya gelerek turizmi krizlere karşı bağışık hale getirmek için ürün ve turist çeşitliliğini zenginleştirmeye çalıştıklarını belirtti. Ersoy, Ege'nin turizm potansiyelinin doğru planlamalarla devreye alınması için Ege Turizm Merkezleri projelerini geliştirdiklerini ve turizm projelerinin siyasi bakış açılarıyla değerlendirilmemesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı'nın ülkenin tanıtımını yaptığını ve turizmde ürün ve misafir çeşitliliği sağlayarak sektörü krizlere karşı bağışık hale getireceklerini ifade etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuşadası'nda turizm istişare toplantısına katıldı
  14 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuşadası'nda turizm istişare toplantısına katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen turizm istişare toplantısına katıldı. Toplantıda, Aydın'da turizmi 12 aya yaymak için nelerin yapılması gerektiği ele alındı. Bakan Ersoy, Türkiye'nin turizmdeki hedefinin 60 milyon ziyaretçi ve 60 milyar dolar gelir elde etmek olduğunu belirtti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gece müzeciliği çalışması başlattıklarını açıkladı
  14 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, gece müzeciliği çalışması başlattıklarını açıkladı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm merkezlerine yakın olan ören yerlerini gece müzeciliği kapsamına alarak turist hareketliliğini arttırmayı ve turizm sezonunu uzatmayı hedeflediklerini belirtti. Ersoy ayrıca, Türkiye'nin turizmde hızlı bir şekilde çıkış yaptığını ve gelecek yıllarda da rekorlar kırarak yoluna devam edeceklerini söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Turizmde hedeflerimize doğru ilerliyoruz
  14 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Turizmde hedeflerimize doğru ilerliyoruz

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmde 60 milyon ziyaretçi ve 60 milyar dolar gelir hedefiyle girdikleri yeni yılda ziyaretçi ve rezervasyon rakamlarının iyi gittiğini belirterek, 2024 hedeflerini gerçekleştireceklerini umduklarını söyledi. Ersoy ayrıca, arkeolojik kazı bütçelerini artırdıklarını ve yerel yönetimlere turizm alanında önemli görevler düştüğünü vurguladı.

 • Bakanlar ve YÖK Başkanı, Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu
  13 Şub Bakanlar ve YÖK Başkanı, Erzincan'daki maden kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, Erzincan'ın İliç ilçesinde meydana gelen maden kazasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bayraktar, yurt dışı programını yarıda keserek bölgeye geçeceğini belirtirken, Ersoy ve Özvar ise geçmiş olsun dileklerini iletti ve sağ salim ulaşılması temennisinde bulundu.

 • Bakan Ersoy: Yapay zeka destekli 100 akıllı kütüphane açacağız
  13 Şub Bakan Ersoy: Yapay zeka destekli 100 akıllı kütüphane açacağız

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2024 yılı itibarıyla yapay zeka destekli 100 akıllı kütüphane açacaklarını duyurdu. Bakan Ersoy, ayrıca son 5 yılda 300 yeni kütüphane inşa ederek vatandaşların kullanımına sunduklarını belirtti. Gezici kütüphane çalışmalarını hızlandırdıklarını ve deprem bölgelerinde 17 yeni kütüphane inşaatının başladığını da açıkladı.

 • Bakan Ersoy: Cumhuriyet'in 100'üncü yılında 100 yeni kütüphane hedefimize ulaştık
  13 Şub Bakan Ersoy: Cumhuriyet'in 100'üncü yılında 100 yeni kütüphane hedefimize ulaştık

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhuriyet'in 100'üncü yılında 100 yeni kütüphane hedeflerine ulaştıklarını açıkladı. Bakan Ersoy, son 5 yılda 300 yeni kütüphane inşa edildiğini ve yeni konsept kütüphanelerin de hizmete açıldığını belirtti. Ayrıca yapay zeka destekli 100 akıllı kütüphane de vatandaşların kullanımına sunulacak.

 • 2024 Yılında 100 Akıllı Kütüphane Açılacak
  13 Şub 2024 Yılında 100 Akıllı Kütüphane Açılacak

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2024 yılı itibarıyla yapay zeka destekli 100 akıllı kütüphane açacaklarını duyurdu. Bakan Ersoy, ayrıca son 5 yılda 300 yeni kütüphane inşa edildiğini ve gezici kütüphane çalışmalarının hızlandırıldığını belirtti. Deprem bölgelerinde ise 17 yeni kütüphane inşaatı başlatıldı.

 • Kültür Bakanı'nın Şirketine Tahsis Edilen Arazide Tescilli Eserler Bulundu
  09 Şub Kültür Bakanı'nın Şirketine Tahsis Edilen Arazide Tescilli Eserler Bulundu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un ortağı olduğu şirkete otel yapımı için tahsis edilen Bodrum'daki arazide Helenistik kule yapısı ve tescilli eserler bulunduğunu belirtti. Adem, bakanın ticarete olan ilgisinin ülkenin tarihi ve kültürel mirasını koruma görevini yerine getirmesine engel teşkil ettiğini ifade etti.

 • CUMHURİYET TARİHİNİN EN KAPSAMLI KONUT SEFERBERLİĞİ
  06 Şub CUMHURİYET TARİHİNİN EN KAPSAMLI KONUT SEFERBERLİĞİ

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da depremde yaşamını yitirenler için düzenlenen anma programına katıldı. Programda konuşan Bakan Ersoy, depremin ardından başlatılan konut seferberliğinin Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve büyük konut seferberliği olduğunu belirtti. Ayrıca, depremin tarihi ve kültürel yapılara da zarar verdiğini vurguladı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Malatya'da Esnafla Buluştu
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Malatya'da Esnafla Buluştu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da konteynerdeki geçici iş yerlerinde hizmet veren esnafla bir araya geldi. Ersoy, esnafların sorunlarını dinleyerek yapılması gerekenlerle ilgili talimat verdi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da Deprem Sonrası Yapılan Çalışmaları Anlattı
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da Deprem Sonrası Yapılan Çalışmaları Anlattı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da düzenlenen 6 Şubat Depremleri Anma Programı'nda yaptığı konuşmada, deprem sonrası yapılan çalışmaları anlattı. Malatya'da hasarlı bina sayısı, orta hasarlı bina sayısı ve yıkılan bina sayısı hakkında bilgi veren Bakan Ersoy, ayrıca tarihi ve kültürel dokunun onarımıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirtti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Malatya'da asırlık cemevi ziyaret etti
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Malatya'da asırlık cemevi ziyaret etti

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da 6 Şubat depremlerinde hasar gören asırlık cemevi restorasyonunu tamamlanmasının ardından ziyaret etti. Bakan Ersoy, depremzedelerin defin edildiği mezarlık ziyaretinin ardından cemevi ve türbe çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da yaşanan depremde gözyaşlarına hakim olamadı
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da yaşanan depremde gözyaşlarına hakim olamadı

  Malatya'ya koordinatör bakan olarak atanan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, asrın felaketinin 1. yılında hazırlanan 'Soğuk Fay' belgeseline konuştu. Deprem anlarını anlatırken gözyaşlarına hakim olamayan Bakan Ersoy, deprem sürecinde yaşanan zorlukları ve vatandaşların dayanışmasını anlattı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Malatya eski günlerinden daha iyi olacak
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Malatya eski günlerinden daha iyi olacak

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen Malatya'nın eski günlerinden daha iyi duruma geleceğini söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da deprem anma törenine katıldı
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da deprem anma törenine katıldı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünde Malatya'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaşamını yitirenlerin mezarlarına karanfil bıraktı. Depremin yıl dönümünde bin 237 vatandaşın isminin yazıldığı deprem şehitleri anıtına da karanfil bırakan Bakan Ersoy, yakınlarını kaybeden vatandaşlara başsağlığı diledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da deprem anma törenine katıldı
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da deprem anma törenine katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da gerçekleştirilen deprem anma törenine katılarak, yaşamını yitirenlerin mezarlarına karanfil bıraktı. Ayrıca, deprem şehitleri anıtına da karanfil bırakan Bakan Ersoy, yakınlarını kaybeden vatandaşlara başsağlığı diledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Malatya'da Depremzedelerin Mezarlığını Ziyaret Etti
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Malatya'da Depremzedelerin Mezarlığını Ziyaret Etti

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da depremzedelerin defnedildiği mezarlığı ziyaret ederek dua etti. Depremin 1. yıl dönümünde gerçekleşen ziyarette duygusal anlar yaşandı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da depremzede aileleri ziyaret etti
  06 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Malatya'da depremzede aileleri ziyaret etti

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'da mezarlık ziyareti gerçekleştirdi. Bakan Ersoy, depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyerek kabirleri ziyaret etti ve karanfil bıraktı. Ayrıca, depremde hayatını kaybedenler anısına yapılan anıtı inceleyip karanfil bırakan Ersoy, depremzede ailelerle ilgilendi. Etkinlikte hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Amerika ve İngiltere'den iade edilen 42 tarihi eseri tanıttı
  02 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Amerika ve İngiltere'den iade edilen 42 tarihi eseri tanıttı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve İngiltere'den iadesi sağlanarak Antalya'ya getirilen 42 tarihi eseri tanıtarak, kültür varlığı kaçakçılığının önlenmesi ve zamanında yasa dışı yollarla pazar ülkelere götürülmüş eserlerin iadesiyle ilgili çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini bildirdi.

 • 2023 Turizmde Rekor Yılı: 56.7 Milyon Ziyaretçi ve 54.3 Milyar Dolar Gelir
  31 Oca 2023 Turizmde Rekor Yılı: 56.7 Milyon Ziyaretçi ve 54.3 Milyar Dolar Gelir

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2023 yılında Türkiye'nin turizm sektöründe rekor bir yıl geçirdiğini açıkladı. 56.7 milyon ziyaretçi ve 54.3 milyar dolar turizm geliri elde edildi. Ziyaretçi sayısının 2022'de pandemi öncesi rakamlara ulaştığını belirten Bakan Ersoy, önümüzdeki sene 60 milyon ziyaretçi hedeflendiğini söyledi. Ayrıca, kişi başı gecelik harcamaların arttığı ve ortalama kalış sürelerinin azaldığı da vurgulandı.

 • 2023 yılında turizm rekoru kırıldı
  31 Oca 2023 yılında turizm rekoru kırıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2023 yılında turizm gelirinin yüzde 17 artarak 54,3 milyar dolar olduğunu açıkladı. Ayrıca, 56,7 milyon ziyaretçi, 99 dolar kişi başı gecelik gelir ve ortalama 9,8 gece kalış süresiyle 2023, turizmde rekor yıl oldu. Bakan Ersoy, 2024 için 60 milyon ziyaretçi ve 60 milyar dolar gelir hedeflediklerini belirtti.

 • Türkiye ve Gürcistan Arasında Kültürel İş Birliği Programı İmzalandı
  26 Oca Türkiye ve Gürcistan Arasında Kültürel İş Birliği Programı İmzalandı

  Türkiye ve Gürcistan arasında gerçekleştirilen 2024-2028 yılları için 'Kültürel İş Birliği Programı' imza töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'İmzalamış olduğumuz bu program ile bu çalışmaları karşılıklı olarak daha da ileriye taşıyacak sadece ortak kültürel mirasın korunması değil, kültürün her alanında ilişkilerimizi daha da ilerletmek istiyoruz' dedi.

 • Türkiye ve Gürcistan Arasında Kültürel İş Birliği Programı İmzalandı
  26 Oca Türkiye ve Gürcistan Arasında Kültürel İş Birliği Programı İmzalandı

  Türkiye ve Gürcistan arasında gerçekleştirilen 2024-2028 yılları için 'Kültürel İş Birliği Programı' imza töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 'İmzalamış olduğumuz bu program ile bu çalışmaları karşılıklı olarak daha da ileriye taşıyacak sadece ortak kültürel mirasın korunması değil, kültürün her alanında ilişkilerimizi daha da ilerletmek istiyoruz' dedi.

 • CHP'li Bulut, RTÜK'ün yayın durdurma cezası verdiği kanalların belgesellerini Meclis gündemine taşıdı
  24 Oca CHP'li Bulut, RTÜK'ün yayın durdurma cezası verdiği kanalların belgesellerini Meclis gündemine taşıdı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, RTÜK'ün yayın durdurma cezası verdiği televizyon kanallarına yayınlattığı belgeselleri Meclis gündemine taşıdı. Bulut, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'a belgesellerle ilgili sorular yöneltti ve RTÜK'ün hizmet alımı sürecindeki ihlalleri sorguladı.

 • 'Rotahane Projesi' ile Erzurum'a gelen heyet, tarihi ve turistik yerleri gezdi
  21 Oca 'Rotahane Projesi' ile Erzurum'a gelen heyet, tarihi ve turistik yerleri gezdi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ile ünlü şef Nusret Gökçe, Türkiye'nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin artırılmasını hedefleyen 'Rotahane Projesi' kapsamında Erzurum'un tarihi ve turistik yerlerini gezdi. Erzurum'un zengin kültürel varlıklarını tanıtmak amacıyla hayata geçirilen Rotahane Projesi, katılımcıların büyük beğenisini kazandı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ve Nusret Gökçe, Erzurum'u gezdi
  21 Oca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ve Nusret Gökçe, Erzurum'u gezdi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ve ünlü şef Nusret Gökçe, Türkiye'nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin artırılmasını hedefleyen 'Rotahane Projesi' kapsamında Erzurum'un tarihi ve turistik yerlerini ziyaret etti. Erzurum'un zengin kültürel varlıkları katılımcıların büyük beğenisini kazandı. Pervin Ersoy, projeyi takip etmelerini isteyerek, Rotahane'nin 66'ncı durağı olan Erzurum'da Nusret Gökçe ile birlikte tarihi ve turistik yerleri gezdiklerini belirtti. Erzurumlular da ziyaretler sırasında Rotahane ekibine büyük ilgi gösterdi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Yılın Kareleri oylamasına katıldı
  16 Oca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Yılın Kareleri oylamasına katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu Ajansı'nın Yılın Kareleri oylamasına katılarak AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin çektiği fotoğrafları inceledi ve oyladı. Ersoy, farklı kategorilerdeki fotoğraflar arasından seçim yaparak, deprem, çevre, spor ve Gazze saldırısı gibi önemli olayları belgeleyen fotoğraflara oy verdi. Bakan Ersoy, bu fotoğrafların gelecek nesillere kanıt niteliği taşıdığını ve Yılın Kareleri oylamasının yılı hatırlamak açısından faydalı olduğunu belirtti.

 • EMİNE ERDOĞAN 'VALİDE SULTANLAR YAZMA ESERLER SERGİSİ' NİN AÇILIŞINA KATILDI
  12 Oca EMİNE ERDOĞAN 'VALİDE SULTANLAR YAZMA ESERLER SERGİSİ' NİN AÇILIŞINA KATILDI

  İstanbul Rami Kütüphanesi'nde düzenlenen 'Valide Sultanlar Yazma Eserler Sergisi' açılış törenine Emine Erdoğan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy katıldı. Emine Erdoğan, valide sultanların vakıflarıyla halka hizmet etmeyi sürdürdüğünü ve sayısız yazma eserin günümüze ulaşmasını sağladığını belirtti. Bakan Ersoy ise sergide yer alan yazma eserlerin Osmanlı tarihindeki valide sultanların koleksiyonlarından oluştuğunu ifade etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Türkiye Turizm Hedeflerine İstikrarlı Şekilde Yürüyor
  06 Oca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Türkiye Turizm Hedeflerine İstikrarlı Şekilde Yürüyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin global birçok istikrarsızlığa, çevresindeki olumsuz gelişmelere, savaşlara ve asrın felaketlerine rağmen turizm konusunda koyduğu hedeflere istikrarlı şekilde yürümeye devam ettiğini söyledi. Ersoy, Antalya'da 2023'te rekor sayıda ziyaretçi ağırlandığını bildirdi. Turizm gelirlerinin de orta vade programına paralel ve hedefine uygun şekilde arttığını aktardı.

 • Turizm Bakanı: Türkiye, ziyaretçi sayısında rekor kırmaya devam ediyor
  06 Oca Turizm Bakanı: Türkiye, ziyaretçi sayısında rekor kırmaya devam ediyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin 56,5 milyon ziyaretçi hedefine doğru ilerlediğini ve 100 milyar dolarlık turizm geliri hedefine emin adımlarla yürüdüğünü belirtti. Bakan Ersoy, turizmde lider olmak için altyapı, ulaşım ve kültürel etkinliklerin önemine vurgu yaparak, Antalya'da yapılan arıtma tesisleri ve halk plajları konusunda da çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, MHP Antalya İl Başkanlığına ziyarette bulundu
  06 Oca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, MHP Antalya İl Başkanlığına ziyarette bulundu

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da MHP İl Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında AK Parti ve MHP milletvekilleri, il başkanları ve partililer de hazır bulundu. Ersoy, ziyaret sonrasında MHP İl Başkanı'na temsili 57. Alay Sancağı hediye etti ve kendisine Antalyaspor forması, Türk bayrağı taşıyan bozkurt heykeli ve Atatürk'ün 'Nutuk' adlı eserini takdim edildi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Side Antik Kenti'ni ziyaret etti
  05 Oca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Side Antik Kenti'ni ziyaret etti

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan Side Antik Kenti'ni ziyaret etti. Kazı ve restorasyon çalışmalarını inceleyen Bakan Ersoy, tarihi yapıları gezip, yetkililerden bilgi aldı. Ziyarete AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı ve arkeologlar da katıldı.

 • Bakan Ersoy: Antalya rekor kırmaya devam edecek
  05 Oca Bakan Ersoy: Antalya rekor kırmaya devam edecek

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın turizmde rekor kırmaya başladığını belirterek, "Antalya rekor kırmaya başladı ve devam ediyor, inşallah bundan sonra da her sene üstüne koyarak, rekor kırarak bu sayıları yukarı doğru taşımaya devam edecek" dedi.

 • Antalya, turist sayısında rekor kırmaya devam ediyor
  05 Oca Antalya, turist sayısında rekor kırmaya devam ediyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'nın 2023'ü rekor turist sayısıyla kapattığını ve rekor kırmaya devam edeceğini belirtti. Ersoy, turizm sezonunu ve istihdamı 12 aya yaymak istediklerini söyledi. Antalya'da yapılan yatırımlarla turizmdeki yoğunluğun karşılanacağını ve nitelikli turistlerin çekileceğini vurguladı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ayla Algan'ın vefatıyla ilgili başsağlığı diledi
  04 Oca Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ayla Algan'ın vefatıyla ilgili başsağlığı diledi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tiyatro ve sinema sanatçısı Ayla Algan'ın vefatıyla ilgili başsağlığı dileğinde bulundu. Ersoy, usta sanatçıya Allah'tan rahmet dilerken, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

 • Türkiye'den Çalınan 3 Bin 59 Eser İade Edildi
  02 Oca Türkiye'den Çalınan 3 Bin 59 Eser İade Edildi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'den çalınan 3 bin 59 eserin 2023 yılında iadesinin sağlandığını duyurdu. Bakan Ersoy, 2024 yılında da aynı özveriyle çalışmalara devam edeceklerini belirtti. İadesi gerçekleşen eserler arasında Pontus Kralı VI. Mithradates Eupator dönemine ait sikke, Septimius Severus'un bronz heykeli, Antalya Perge kazılarından çıkan mermer imparator başları, Gaziantep Zeugma kökenli mezar steli, Urartu dönemine ait bronz kaplar ve Roma Dönemi'ne ait bir geyik figürü bulunuyor.

 • Türkiye'ye 3 Bin 59 Eser İade Edildi
  02 Oca Türkiye'ye 3 Bin 59 Eser İade Edildi

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'den çalınan eserlerin iade çalışmaları kapsamında 2023 yılında 3 bin 59 eserin ülkeye getirildiğini duyurdu.

 • Kültür ve Turizm Bakanlığı 1500 Personel Alacak
  01 Oca Kültür ve Turizm Bakanlığı 1500 Personel Alacak

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çeşitli ünvanlarda 1500 personel alacaklarını duyurdu. Bakan Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Yeni yılın ilk günü bir müjdemiz var. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak, merkez ve taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, çeşitli ünvanlarda 1500 personel alımı gerçekleştireceğiz. Hayırlı olsun' dedi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 'Rafadan Tayfa' filminin galasına katıldı
  29 Ara Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 'Rafadan Tayfa' filminin galasına katıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Beyoğlu'nda bulunan Atlas Sineması'nda 'Rafadan Tayfa' filminin galasına katıldı. Bakanlar, animasyon filmlerinin Türk kültürü ve ahlak değerleri üzerinden eğitim almalarını sağlaması açısından önemli olduğunu belirtti. Rafadan Tayfa serisi ise toplamda 8 milyon kişi tarafından izlendi.

 • Antakya'da Koruma İmar Planı Son Aşamada
  28 Ara Antakya'da Koruma İmar Planı Son Aşamada

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antakya'da yaptığı açıklamada, koruma imar planının son aşamada olduğunu ve tescilli kültür varlıklarının restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Ayrıca, Antakya Kent Müzesi ve Arkeoloji Müzesi'nin ihale çalışmalarının tamamlandığını ve restore çalışmalarının başladığını söyledi. Bakan Ersoy, Antakya'nın turizm hareketliliğinin canlanacağını ve kenti Avrupa'nın cazibe merkezi haline getireceklerini ifade etti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bakanlığının 2024 yılı bütçesi üzerinde konuştu Açıklaması
  22 Ara Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bakanlığının 2024 yılı bütçesi üzerinde konuştu Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Uygulanan doğru stratejiler ile turizm sektörü krizlere daha dayanıklı hale geldi.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Biz emeğin kutsallığına inanıyoruz
  22 Ara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı: Biz emeğin kutsallığına inanıyoruz

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, çalışanlara ücretlerin ülkenin büyüme oranlarıyla aynı düzeyde verildiğini ve asgari ücret komisyon çalışmalarının tamamlanacağını belirtti. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise İçişleri Bakanlığı tarafından izin verilen etkinliklerden 46'sının valiliklerce iptal edildiğini açıkladı.

 • Bakan Ersoy: 'Kazı çalışmaları tarihimizde ilk kez Türk bilim insanlarının başkanlığında yürütülecek'
  22 Ara Bakan Ersoy: "Kazı çalışmaları tarihimizde ilk kez Türk bilim insanlarının başkanlığında yürütülecek"

  Bakan Ersoy: "Kazı çalışmaları tarihimizde ilk kez Türk bilim insanlarının başkanlığında yürütülecek" Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Yaklaşık 160 yıl önce yabancı heyetlerin liderliğinde başlayan kazı çalışmalarının tamamı, tarihimizde ilk kez Türk bilim insanlarının başkanlığı...

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'Kazı Çalışmalarının Tamamı Tarihimizde İlk Kez Türk Bilim İnsanlarının Başkanlığı ve Koordinatörlüğü Altında...
  22 Ara Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: "Kazı Çalışmalarının Tamamı Tarihimizde İlk Kez Türk Bilim İnsanlarının Başkanlığı ve Koordinatörlüğü Altında...

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TBMM Genel Kurulu'nda; "Yaklaşık 160 yıl önce yabancı heyetlerin liderliğinde başlayan kazı çalışmalarının tamamı tarihimizde ilk kez Türk bilim insanlarının başkanlığı ve koordinatörlüğü altında yürütülecektir. Bu Türk arkeoloji tarihinin dönüm noktasıdır. Bundan sonra da bu toprakların medeniyet mirasına onun varisi olan bizler sahip çıkacağız. Türk arkeolojisinin altın çağını başlatmış bulunuyoruz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına armağan olsun" dedi.

 • Tripolis Antik Kenti'nde Büyükşehir Meclisi Toplantısı
  16 Ara Tripolis Antik Kenti'nde Büyükşehir Meclisi Toplantısı

  Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 50 milyon liralık bütçe aktardığı Tripolis Antik Kenti'nde, bin 600 yıl sonra ilk toplantı Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından yapılacak. Başkan Zolan, Meclis binasının kazı ve restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte tarihi binada toplantı yapacaklarını müjdeledi.

 • Karahantepe, 2023'ün En Önemli Saha Keşif ve Araştırma Projeleri Arasında Seçildi
  15 Ara Karahantepe, 2023'ün En Önemli Saha Keşif ve Araştırma Projeleri Arasında Seçildi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Karahantepe'nin, 2023'ün en önemli 9 'Saha Keşif ve Araştırma' projesi arasına seçildiğini duyurdu. Karahantepe'nin dünya kültür mirasına önemli keşifler sunmaya devam edeceği belirtildi.

 • Edirne savunmasının önemli askeri alanlarından Kıyık Tabya'nın restorasyonuna başlandı
  15 Ara Edirne savunmasının önemli askeri alanlarından Kıyık Tabya'nın restorasyonuna başlandı

  Edirne müdafi Şükrü Paşa'nın kabri ve anıtının da bulunduğu, kent savunmasında önemli yeri olan Kıyık Tabya'da restorasyon başladı.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 10. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi'nde konuştu Açıklaması
  12 Ara Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 10. Milletlerarası Türk Halk Kültürü Kongresi'nde konuştu Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, özgün kültür ürünlerinin yeni bir sunumunun yapılmasının değerli olduğunu ancak bunun otantik olanın yerini almasına izin verilmemesi gerektiğini belirterek, "Sema mukabelelerinin bir sahne gösterisine dönüşmesi, Hazreti Mevlana'nın İslami...

 • Kültür ve Turizm Bakanı'ndan Prof. Dr. Nevzat Atlığ için başsağlığı mesajı
  10 Ara Kültür ve Turizm Bakanı'ndan Prof. Dr. Nevzat Atlığ için başsağlığı mesajı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hayatını kaybeden Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Nevzat Atlığ için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Ersoy, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, Türk müziğinin eşsiz hafızası, koro şefi, ses sanatçısı ve değerli müzik araştırmacısı Prof. Dr. Nevzat Atlığ'ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisinde olduklarını belirtti. Ayrıca, Atlığ'ın müziğe olan tutkusu ve katkılarıyla herkesin kalbinde özel bir yer edindiğini vurgulayarak, Allah'tan rahmet diledi ve ailesine başsağlığı temennisinde bulundu.

 • Rotahane Projesi kapsamında Antalya'ya gezi düzenlendi
  09 Ara Rotahane Projesi kapsamında Antalya'ya gezi düzenlendi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ve beraberindeki sanatçı ve basın heyeti, Rotahane Projesi kapsamında Antalya'ya gezi düzenledi. Gezi programında tarihi Kaleiçi ve diğer önemli noktalar gezildi. Proje kapsamında Türkiye'nin tanıtımı ve iç turizme verilen önem artırılmaya çalışılıyor.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, muhtarlar toplantısında konuştu Açıklaması
  09 Ara Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, muhtarlar toplantısında konuştu Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin turizmde bu yılı hem ziyaretçi sayısı hem de gelir olarak rekorlarla kapatacağını bildirdi.

 • Antalya Kütüphanesi Hizmete Açıldı
  09 Ara Antalya Kütüphanesi Hizmete Açıldı

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'da 9 bin metrekarelik alana sahip, 1 milyon kitap kapasiteli Antalya Kütüphanesi'ni hizmete açtı. Bakan Ersoy, kütüphanelere verilen önemi vurgulayarak, kütüphanelerin ülkenin her yerini süslediğini belirtti.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya Kütüphanesi'nin açılışında konuştu Açıklaması
  09 Ara Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya Kütüphanesi'nin açılışında konuştu Açıklaması

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya'yı daha da modern bir turizm ve kültür kenti yapma konusundaki çabaların hız kesmeden devam edeceğini bildirdi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, TTK ve TDK'nın taşınmasını kabul etmiyor
  07 Ara CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı, TTK ve TDK'nın taşınmasını kabul etmiyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gölge Kabine Kültür ve Turizm Bakanı Koza Yardımcı, Türk Tarih Kurumu (TTK) ve Türk Dil Kurumu'nun (TDK) yeni binaya taşınma kararını kabul etmediğini açıkladı. Yardımcı, kurumların tarihi öneme sahip binalarının ve koleksiyonlarının korunması gerektiğini belirtti ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u projeden vazgeçmeye çağırdı.

 • 4 kültürel mirasımız daha UNESCO listesinde
  06 Ara 4 kültürel mirasımız daha UNESCO listesinde

  Türkiye'nin 4 kültürel mirası daha UNESCO tarafından koruma altına alındı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "UNESCO'nun koruma altına aldığı yeni kültürel değerlerimiz hayırlı olsun. İftar gelenekleri, sedef kakma sanatı, tezhip sanatı, mey/balaban zanaatkarlığı ve icrası" dedi.

 • Türkiye, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerine 4 yeni unsur ekledi
  06 Ara Türkiye, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerine 4 yeni unsur ekledi

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin dört kültürel mirasının daha UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listelerine eklenmesiyle bu listelere en çok unsur kaydettiren 2'nci ülke olduğunu duyurdu.

 • Cezaevi kütüphanelerine erişim kolaylaşıyor
  05 Ara Cezaevi kütüphanelerine erişim kolaylaşıyor

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, hükümlü ve tutukluların cezaevleriyle eşleştirilen halk kütüphanelerine kolayca erişebildiğini belirterek, cezası bitene destek sağlamayı amaçladıklarını bildirdi. Ersoy, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile katıldığı Adalet Halk Kütüphaneleri Açılış Töreni'nde konuştu. Bakan Ersoy, kütüphanelerin işlevlerinin kamu kurumları, üniversiteler, yerel yönetimler, STK'ler ve özel sektörle işbirliğine yatkın olduğunu ifade etti.

Advertisement