Mardin'de 5 Dilde Konser - Son Dakika

Mardin'de 5 Dilde Konser

11.01.2013 12:05
Mardin'de 5 Dilde Konser

Mardin Musiki Derneği, Artuklu Üniversitesi'nde düzenlenen 'Geçmişten Bugüne' konserinde, birçok dilde şarkı ve türküler seslendirdi.

Mardin Musiki Derneği, Artuklu Üniversitesi'nde düzenlenen 'Geçmişten Bugüne' konserinde, Türkçe, Kürtçe, Arapça, Süryanice ve Ermenice dillerinde şarkı ve türküler seslendirdi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Büyük Salonu'nda, Mardin Musiki Derneği Başkanı bestekar Hasan Cuha ve dernek üyeleri tarafından, 'Geçmişten Bugüne' konseri düzenlendi. Büyük ilgi gören konserde, Türkçe, Kürtçe, Arapça, Süryanice ve Ermenice şarkı ve türküler seslendirildi. İl Kültür Turizm Müdürü Davut Beliktay, konsere gösterilen ilgiden dolayı memnun olduğunu söyledi. Beliktay, "Mardin Musiki Derneği'nin hazırladığı 5 dildeki bu güzel konseri, gerçekten büyük beğeni ile izledim. İzleyicilerin de büyük alkış ve takdirini aldığını gördüm. Tabii ki buna çok mutlu oldum. Bundan sonra dernek sadece burada değil, her türlü yurt içi ve yurt dışı etkinliklerde bizleri temsil edecek. Şimdiden hazırlıklara başlayabilirler" dedi.

Mardin Musiki Derneği Başkanı Hasan Cuha da "5 dilde verdiğimiz konserle, Mardin'in hoşgörü kenti olduğunu yerli yabancı herkese göstermekti. Bunu başardığımızı düşünüyorum. Dünü ve bugünü ile Mardin'e has olan şarkı ve türküleri icra etmekten büyük mutluluk duyduk. Yeni neslin belki de hiç duymadığı 5 dildeki eski eserleri seslendirdik. İzleyicilerimiz de büyük beğeni ile izleyip beğendiklerini düşünüyorum" diye konuştu. - Mardin

Kaynak: DHA
AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, basınla bir araya geldi AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, basınla bir araya geldi MÜSİAD Mardin Şubesinin Olağan Genel Kurulu yapıldı MÜSİAD Mardin Şubesinin Olağan Genel Kurulu yapıldı Mardin'de hayvan hırsızlığı yaptığı iddia edilen 4 şüpheli yakalandı Mardin'de hayvan hırsızlığı yaptığı iddia edilen 4 şüpheli yakalandı

Son Dakika Güncel Mardin'de 5 Dilde Konser - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement