Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor - Son Dakika

Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor

Mars rover uzay aracının son mesajı, NASA tarafından açıklandı.

Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor, System.String[]

Neredeyse ortalama bir araba büyüklüğünde olan Opportunity, Haziran 2018'de Dünya ile bağlantısı kesilen bir uzay robotu. Bu uzay robotu, Mars görevi için son derece kritik bilgiler toplamıştı. Ancak kısa bir süre içerisinde görevini bitiremeden yaşamını yitirdi.

Mars'taki en büyük ve en tehlikeli vadilerden bir tanesi olarak bilinen Perseverance vadisinde kaybolan Opportunity, henüz resmi olarak "ölü" kabul edilmemişti.

NASA, Opportunity'nin 'öldüğünü' resmi olarak kabul etti

İnsanlığın Mars'ta ayak izleri bırakması için büyük bir adım olan bu uzay robotu, 13 Şubat tarihinde NASA tarafından kesin olarak ölü kabul edildi. NASA Yöneticisi Jim Bridenstine, Opportunity aracının, başka bir gezegende ilk ayak izleri için destek oluşturduğunu söylüyor.

Mars'ta oluşan fırtına sonrasında kendisinden haber alınamayan uzay aracının son mesajı da iletildi. Gelen son mesaj: "Pilim zayıf ve etraf kararıyor" olarak kayıtlara geçti.

Haber Yayın Tarihi: 15.02.2019 20:56

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Niğde'de 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi Transfer sorusuna Marcao'dan yanıt: Kulüpler konuşacak, menajerler konuşacak Bankamatikteki kadınların etek altı fotoğraflarını çeken sapık, yakalandı MHK başkanını seçtiği iddialarına Rıdvan Dilmen'den çok sert tepki: Kim vatansever, kim terör örgütüyle beraber açıklayacağım Genç kız, bakıcılığını yaptığı 13 yaşındaki çocuktan hamile kaldı Emekli polis memurunun otomobilinden 61 kilo 750 gram eroin çıktı Niğde'de yaşanan trafik kazasında 3 tekvandocu hayatını kaybetti 31 Ekim'de nadir görülen "mavi dolunay" gerçekleşecek