Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor - Son Dakika

Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor

15.02.2019 20:56
Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor, System.String[]

Mars rover uzay aracının son mesajı, NASA tarafından açıklandı.

Neredeyse ortalama bir araba büyüklüğünde olan Opportunity, Haziran 2018'de Dünya ile bağlantısı kesilen bir uzay robotu. Bu uzay robotu, Mars görevi için son derece kritik bilgiler toplamıştı. Ancak kısa bir süre içerisinde görevini bitiremeden yaşamını yitirdi.

Mars'taki en büyük ve en tehlikeli vadilerden bir tanesi olarak bilinen Perseverance vadisinde kaybolan Opportunity, henüz resmi olarak "ölü" kabul edilmemişti.

NASA, Opportunity'nin 'öldüğünü' resmi olarak kabul etti

İnsanlığın Mars'ta ayak izleri bırakması için büyük bir adım olan bu uzay robotu, 13 Şubat tarihinde NASA tarafından kesin olarak ölü kabul edildi. NASA Yöneticisi Jim Bridenstine, Opportunity aracının, başka bir gezegende ilk ayak izleri için destek oluşturduğunu söylüyor.

Mars'ta oluşan fırtına sonrasında kendisinden haber alınamayan uzay aracının son mesajı da iletildi. Gelen son mesaj: "Pilim zayıf ve etraf kararıyor" olarak kayıtlara geçti.

Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Mars'ta Araştırmalar Yapan Opportunity'nin Son Mesajı: Pilim Zayıf ve Etraf Kararıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Korona riski yüzünden velayeti babaya vermişlerdi! Karar iptal edildi, Cemile hemşire oğluna kavuştu Sadakatsiz dizisinin yeni bölümü pandemi sebebiyle yayınlanmayacak Saldırıya uğrayan muhabir, kendisine saldıranlar için ders gibi ceza istedi MasterChef'te düğün sürprizi! Ünlü şefler, Serhat için altın yarışına girdi Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi Maçka Parkı'nda kırık cam şişesiyle saldırıya uğrayan psikiyatri asistanı yaşadığı dehşeti anlattı Katar'a banka, borsa, fabrikanın ardından at spermi de sattık