Maske takmayan pazarcı savunmasıyla şaşırttı: Müşteri yok, vakalar olsa ne olur? Müslüman adam ölümden korkmaz - Son Dakika

Maske takmayan pazarcı savunmasıyla şaşırttı: Müşteri yok, vakalar olsa ne olur? Müslüman adam ölümden korkmaz

27.11.2020 10:10

Adana'da korona vaka sayılarının artmasına bağlı olarak her gün yapılan anonslara rağmen pek çok vatandaş maske ve sosyal mesafe kuralına uymuyor. Maske takmayan bir esnafa niçin takmadığına dair yöneltilen soruya verdiği "Müşteri yok bir şey yok. Vakalardan mı korkacağım? Müslüman adam ölümden korkmaz" cevabı şaşırttı.

Son açıklanan verilere göre vaka artışının yaşandığı iller arasında Adana'da yer alıyor. Ek yoğun bakım yataklarının açıldığı, vatandaşın koronavirüs testi için sıraya girip kuyruk oluşturduğu kentte camilerden maske, mesafe ve hijyen konularına uyulması konusunda anonslar yapılıyor.

"ÖLÜM NEREDEN GELİYORSA ORAYA GİDERİZ"

Son 24 saatte 29 bin 132 kişinin virüse yakalanıp toplamda 13 bin 14 kişinin vefat ettiği salgına rağmen Adana'da bazı vatandaşlar hala maske ve mesafe kurallarına uymuyor. Merkez Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesinde ki bir pazarda bazı vatandaşların kurallara uymadan hareket ettiği görüldü.

Maskesini çenesinin altında takan bir pazarcıya, "Neden maske takmıyorsunuz?" diye soran muhabire verdiği "Esnafın yarısı takıyor, yarısı takmıyor. Müşteri yok, bir şey yok. Bende takmıyorum. Vakaların artmasından ne korkacağım. Ölüm nereden geliyorsa oradan gideriz kardeşim ya. Ölümden mi korkacağız. Müslüman adam ölümden korkmaz" cevabı şaşırttı.

Maske takmayan pazarcı savunmasıyla şaşırttı: Müşteri yok, vakalar olsa ne olur? Müslüman adam ölümden korkmaz

"İNSANLARA ŞAKA GİBİ GELİYOR"

Maskesini takan Asuman Kayatürk isimli bir vatandaş artan vakalardan korktuğunu söyleyerek, "Vatandaşların çoğu kurallara uymuyor. Bizler gördüğümüzü uyarıyoruz ama insanlar işin ciddiyetinde değil. Vakalar da arttı. Çok korkuyorum vallahi. Keşke herkes de korksa ama şaka geliyor insanlara" ifadelerini kullandı.

Maske takmayan pazarcı savunmasıyla şaşırttı: Müslüman adam ölümden korkmaz
Maske takmayan pazarcı savunmasıyla şaşırttı: Müşteri yok, vakalar olsa ne olur? Müslüman adam ölümden korkmaz

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Maske takmayan pazarcı savunmasıyla şaşırttı: Müşteri yok, vakalar olsa ne olur? Müslüman adam ölümden korkmaz - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

İbo Show'un 10. bölüm fragmanı yayınlandı! 15 yıldır İbrahim Tatlıses ile küs olan Ebru Yaşar programa geliyor Arteta'dan Mesut transferine dair yeni açıklama: Karantinadan dolayı resmen duyuramıyoruz Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 17'de sabit bıraktı Sevgilisi ölünce hastanede kendisini vuran Derman'ın son sözü: Bana yardım et Hindistan'da bulunan dünyanın en büyük aşı üretim tesisinde yangın çıktı Meksika'da kaçırılan 43 öğrencinin asitle eritilip yakıldığı iddiası ülkeyi karıştırdı Sobadan sızan zehirli gaz, 2 kardeşi yaşamdan kopardı Dünyaca ünlü yıldızlar, yeni ABD başkanı Joe Biden'ı törende yalnız bırakmadı! Lady Gaga kıyafetiyle mesaj verdi