Meksika'nın en çok aranan kartel lideri El Mencho'nun eşi tutuklandı! - Son Dakika

Meksika'nın en çok aranan kartel lideri El Mencho'nun eşi tutuklandı!

17.11.2021 10:12

Meksika'nın en güçlü karteli olarak kabul edilen Jalisco Yeni Jenerasyon Karteli lideri El Mencho'nun eşi Rosalinda Gonzalez Valencia, Meksika Ordusu tarafından dün düzenlenen bir operasyonla tutuklandı. Cinayet ve organize suç örgütünün yasadışı mali yönetimi suçlamalarıyla tutuklanan Valencia, kendisini kurtarmak için düzenlenecek olası bir saldırıya önlem olarak başkent Mexico City'ye gönderildi.

Meksika'nın en güçlü karteli olarak kabul edilen Jalisco Yeni Jenerasyon Karteli (CJNG) lideri El Mencho'nun eşi Rosalinda Gonzalez Valencia, Meksika'nın Zapopan kentinde Meksika Ordusu tarafından dün akşam saatlerinde düzenlenen bir operasyonla tutuklandı.

CİNAYET SUÇLAMASI DA VAR

Meksika Ulusal Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, toplanan delillere dayanarak Valencia hakkında daha önce cinayet ve organize suç örgütünün yasadışı mali yönetimi suçları üzerine, Başsavcılık ve Ulusal İstihbarat Merkezi ile işbirliği içinde soruşturma başlatılarak, tutuklama kararı bulunduğu kaydedildi.

Meksika'nın en çok aranan kartel lideri El Mencho'nun eşi tutuklandı! Polis karşı saldırı için alarm durumuna geçti
Meksika'nın en güçlü kartelinin lideri El Mencho ve tutuklanan eşi Valencia.

KARŞI SALDIRI ALARMI

Tutuklanan Valencia'yı kurtarmak için olası bir karşı saldırıya önlem olması amacıyla kendisinin uçağa bindirilerek Meksika'nın Jalisco eyaletinden başkent Mexico City'ye nakledildiği ifade edildi.

ÖRGÜTÜN FİNANSAL YAPISINA ÖNEMLİ BİR DARBE

Öte yandan Meksika'da El Mencho'nun eşi Valencia'nın tutuklanması, CJNG'nin finansal yapısına önemli bir darbe olarak kabul ediliyor.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri: Uzman çavuşu öldürdü, taksiyle kaçarken yakalandı (2) Son dakika haberleri: Uzman çavuşu öldürdü, taksiyle kaçarken yakalandı (2) Silopi'de Sakine Külter'i önce bıçaklayan, sonra da yakıp çöplüğe atan kişi Özel Harekat Ocakları Şırnak Şube Başkanı çıktı Silopi'de Sakine Külter'i önce bıçaklayan, sonra da yakıp çöplüğe atan kişi Özel Harekat Ocakları Şırnak Şube Başkanı çıktı Yargı 32. Bölüm 2. Fragman Yargı 32. Bölüm 2. Fragman

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Meksika'nın en çok aranan kartel lideri El Mencho'nun eşi tutuklandı! - Son Dakika


Advertisement