Meksika -Toplu Mezarlardan 19 Kişinin Cesedi Çıkarıldı - Son Dakika

Meksika -Toplu Mezarlardan 19 Kişinin Cesedi Çıkarıldı

25.11.2012 21:00
Meksika -Toplu Mezarlardan 19 Kişinin Cesedi Çıkarıldı, System.String[]

Meksika'nın kuzeyindeki Chihuahua eyaletinde işkence edilip öldürülmüş 19 kişinin gömüldüğü iki toplu mezar bulundu.

Meksika'nın kuzeyindeki Chihuahua eyaletinde işkence edilip öldürülmüş 19 kişinin gömüldüğü iki toplu mezar bulundu.

Yetkililer, ilk toplu mezarın Ciudad Juarez kentinin 40 kilometre güneydoğusundaki Ejido Jesus Carranza'da bulunduğunu açıkladı.

Mezardan, yaklaşık 2 yıl önce öldürülmüş 11 erkeğin cesedi çıkarıldı.

Rosales kenti yakınlarında bulunan ikinci mezardan ise kısa bir süre önce işkence edildikten sonra kafalarından vurularak öldürülmüş 8 kişinin cesedinin çıkarıldığı belirtildi. Kurbanlardan bazılarının yakıldığı, bazılarının ise gözlerinin çıkarıldığı belirlendi.

Cinayetlerin uyuşturucu çeteleri tarafından işlendiği sanılıyor.

Uyuşturucu kartellerinin düzenlediği saldırılar nedeniyle ABD sınırı yakınlarında yer alan Ciudad Juarez kenti, Meksika'nın en tehlikeli yerlerinden biri kabul ediliyor.

Meksika'da, Devlet Başkanı Felipe Calderon'un uyuşturucuyla silahlı mücadele başlattığı 2006 yılından bu yana 35 binden fazla kişi karteller tarafından öldürüldü.

Muhabir: Umur Koçak Semiz/ AP

Yayıncı: Murat Taydaş - CIUDAD JUAREZ

Meksika -Toplu Mezarlardan 19 Kişinin Cesedi Çıkarıldı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Meksika -Toplu Mezarlardan 19 Kişinin Cesedi Çıkarıldı - Son Dakika


Son Dakika

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Dağlık Karabağ'daki çatışmanın tarafı değiliz İngiliz golcü Welbeck, F.Bahçe'nin 1,5 milyon liralık teklifini reddetti Bilim insanlarından yeni araştırma! Koronavirüsün insanı nasıl hasta ettiği ortaya çıktı Polis, intihara kalkışan genci bir anlık dalgınlığından yararlanarak kurtardı Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı