Melih Levi Modern Şiir Sohbetleri ile Akbank Sanat'ta! - Son Dakika

Melih Levi Modern Şiir Sohbetleri ile Akbank Sanat'ta!

28.08.2017 11:51
Melih Levi Modern Şiir Sohbetleri ile Akbank Sanat'ta!, System.String[]

14-15 Eylül ve 21-22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceği edebiyat sohbetlerinde modern şiirin karşılaştığı kavramsal sorunları ve bu sorunlarla yüzleşmek adına geliştirdiği teknikleri ele alıyor.

Yalçın Armağan, Aylin Vartanyan, Ferda Keskin ve Süreyya Aylin Antmen'in aralarında yer aldığı farklı akademisyen ve şairlerin konuk olarak katılacağı şiir atölyelerinde; "Şiiri şiir yapan ögeler nelerdir? Şiir modern hayatın gereklerine göre nasıl değişip gelişmektedir? Şiir eleştirisinde sıklıkla karşılaştığımız imge kavramı nedir ve şiirimizde ne tür açılımları beraberinde getirmektedir? İmge terimine ihtiyacımız var mı?"konularının tartışılarak, modern şiir hakkında farklı bakış açıları geliştirilecek.

Etkinlik: Melih Levi Modern Şiir Sohbetleri
Yer: Akbank Sanat

Program:

14 Eylül Perşembe saat: 18.30-20.00
Şiir ve İmge/ Yalçın Armağan

15 Eylül Cuma saat: 18.30-20.00
Şiir ve Mekan - şiir yazma etkinliği ile/ Aylin Vartanyan

21 Eylül Perşembe saat: 18.30-20.00
Şiir ve Kakışım & Ece Ayhan/ Ferda Keskin

22 Eylül Cuma saat: 18.30-20.00
Şiir ve Doğa/ Süreyya Aylin Antmen

Melih Levi Modern Şiir Sohbetleri ile Akbank Sanat'ta!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Melih Levi Modern Şiir Sohbetleri ile Akbank Sanat'ta! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı