Mevsim Hep Sonbahar Kitabı - Son Dakika

Mevsim Hep Sonbahar Kitabı

24.10.2014 12:38
Mevsim Hep Sonbahar Kitabı, System.String[]

Mevsim Hep Sonbahar Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Mevsim Hep Sonbahar Kitabı kitabının kısa özeti.

Beni mutlu etmek ne kadar kolaydı ve bunu benden nasıl da esirgiyorlardı...

Şimdi ne yapacaktım? Ne yapabilirdim ki? Kaçıp kurtulmak istedim. Çocuklarım olmasaydı, çoktan kendimi çöllere vurup kaybolurdum ama onları ortada bırakamazdım. Gemisi batmakta olan ve yolcularının umut dolu gözlerle baktıkları bir kaptana benziyordum.

Oysa gemimden daha kötü durumdaydım.

Kadın olmanın başlı başına suç sayıldığı topraklarda doğup büyüyen Masume, İran Devrimi öncesi ve sonrasının yarattığı baskıcı süreçten nasibini almış genç bir kadındır. Buna rağmen, maruz kaldığı toplum baskısını hiçe sayarak varlığını kabul ettirme mücadelesinden asla vazgeçmez.

Başkaları tarafından yazılan bir kaderi yaşamak zorunda kalan Masumenin erkek egemenliğine karşı direnişini anlatan bu roman, okuyucularını umut ve acının iç içe geçtiği dokunaklı bir hikâyeye davet ediyor.

İnançlar ve gelenekler, hayallerle çatışırsa ne olur? Mevsim Hep Sonbahar bu soruya yanıt arayan bir uyanışın hikâyesi.

USA Today

Masumenin sarsıcı ve bir o kadar da gerçekçi yaşam mücadelesine hayran kalacaksınız.

Publishers Weekly

Doğuda kadın olmanın zorluklarını çarpıcı bir gerçeklikle anlatmakla kalmayıp, İranın siyasal ve toplumsal tarihine de ışık tutan bir başyapıt.

The Washington Post

Yazar: Parinoush Saniee

Yayınevi: Martı Yayınları

ISBN: 9786053484967

Boyut: 135x210

Sayfa Sayısı: 544

Basım Yılı: 2014-10

Cilt Durumu: Karton kapak

Kağıt Türü: 2. Hamur

Dil: Türkçe

Son Dakika Güncel Mevsim Hep Sonbahar Kitabı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay koronavirüse yakalandı Son Dakika! Bilim Kurulu, Bakan Koca başkanlığında "Aşı" gündemiyle toplanıyor Yıkılmış metruk evde insan kafatası ve kemikler bulundu Çaykur Rizespor'un eski futbolcusu Abarhoun, 31 yaşında hayatını kaybetti İsmail Küçükkaya İmamoğlu'na suikast olayında resmi belgeyi canlı yayında okudu Tıp dünyası ABD'li anne ve kızını konuşuyor: Aralarında 1 yaş var İran'a karşı Türkiye'nin eline üç koz birden geçti! Doğal gazda büyük indirim kaçınılmaz oldu Otomobil içerisindeki kadının yüzüne tekme attı! Dehşet anları kamerada