"Müzede Tarihin Sesi" etkinlik serisi başladı - Son Dakika

"Müzede Tarihin Sesi" etkinlik serisi başladı

10.11.2019 18:08

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nin (SSM) "Müzede Tarihin Sesi" etkinlik serisinin ilk konseri İstanbullularla buluştu.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nin (SSM) "Müzede Tarihin Sesi" etkinlik serisinin ilk konseri İstanbullularla buluştu.

İstanbul Üniversitesi Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezi (İÜ OMAR) iş birliğiyle gerçekleştirilen seri, "Arşiv Kayıtlarından Ses ve Görüntülerle Atatürk'ün Anısına" konseriyle başladı.

Konserde OMAR Başkanı Dr. Gönül Paçacı Tunçay yönetimindeki Türk Müziği İcra Heyeti, "Yok Gayrı Bizlere Uyku Dinek", "Harbe Giden Türklerin Marşı", "Sarı Zeybek" ve "Yanık Ömer" gibi eserleri icra etti.

Oyuncu ve yazar Vasfi Rıza Zobu'nun Atatürk'le anılarını aktardığı söyleşi kaydının gösteriminin de yapıldığı etkinlikte çeşitli arşiv belgeleri ve ses kayıtları da katılımcılara sunuldu.

OMAR Başkanı Tunçay, SSM'ne ve etkinliğe katılanlara teşekkür ederek katılımcılara akışta yer alan içeriklere ilişkin bilgi verdi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Müzede Tarihin Sesi' etkinlik serisi başladı - Son Dakika


Son Dakika

Bıçaklı kavgada kalbi duran şahıs, hastanede yaşama döndürüldü Rıdvan Dilmen'den ilginç penaltı yorumu: Futbolcular manikür yaptırmalı İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan Ümit Özdağ'a jet yanıt: Niyetiniz ve pazarlıklarınız ifşa olmuştur Aniden yola çıkan koyun sürüsünün sebep olduğu kazada 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı İflas kararı verilen İstanbul Bilişim'in raporu, aile hesabına milyonlarca liranın gönderildiğini ortaya çıkardı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Pompeo, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını ülkesine davet etti Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykota ülkenin en büyük süpermarket zinciri de katıldı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı