NASA, Yaşam İhtimali Olan 10 Yeni Gezegen Keşfetti - Son Dakika

NASA, Yaşam İhtimali Olan 10 Yeni Gezegen Keşfetti

20.06.2017 12:15

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Güneş Sistemi dışında yaşam ihtimali bulunan 10 yeni gezegen bulduklarını duyurdu.

Kepler Teleskobu ile 219 yeni gezegen keşfedildiğini duyuran NASA, bunlardan 10'unun Dünya ile aynı boyuta ve sıcaklığa sahip olduğunu belirterek, bunun yaşam ihtimlini arttırdığını açıkladı.

GEZEGENLER DÜNYA İLE BENZERLİK TAŞIYOR

Söz konusu 10 gezegenin yörüngesinde bulunduğu yıldızlardan uzaklığı da Dünya ile benzerlik taşırken, aynı zamanda üzerlerinde su bulunma ihtimalinin yüksek olduğu ifade edildi.

"BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN SORU: YALNIZ MIYIZ?"

Kepler programında çalışan bilim insanı Mario Perez, "Bizim için önemli olan soru 'Yalnız mıyız?' Belki de Kepler bize dolaylı olarak yalnız olmadığımızı söylüyor" diye konuştu.

KEPLER, ŞU ANA KADAR 4000'E YAKIN KEŞİF YAPTI

Adını Rönesans dönemi gök bilimcisi Johannes Kepler'den alan Kepler Teleskobu, uzay gözlemlerine ilk kez 7 Mart 2009'da başlamıştı. Yaşanan bazı sorunların ardından 2013'te göreve devam ede Kepler, şu ana kadar 2 bin 335 gezegen, 1699 gezegen adayı keşfetti. Bunların 50'si boyut ve sıcaklık bakımından Dünya'ya benziyor.

NASA, Yaşam İhtimali Olan 10 Yeni Gezegen Keşfetti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya NASA, Yaşam İhtimali Olan 10 Yeni Gezegen Keşfetti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, eski Fenerbahçeli Salih Uçan'ı istiyor Tüyler ürperten cinayet! Kayıp olarak aranan gencin cesedi ormanlık alanda gömülü halde bulundu 20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz gün verip uyardı: Cumaya kadar sayı azalmazsa sert tedbirler devreye sokulabilir Maske nedeniyle uçakta ortalık karıştı! 3 yolcu ile futbolcular çığlık çığlığa birbirine girdi "İntihar etti" dediği eşi kurtulunca gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş CNN Türk'teki tweet hatası alay konusu oldu! Canlı yayında Cemil Çiçekler karıştı