Öğrencilerden Hastanedeki Çocuklara Moral Ziyareti - Son Dakika

Öğrencilerden Hastanedeki Çocuklara Moral Ziyareti

06.03.2018 15:16
Öğrencilerden Hastanedeki Çocuklara Moral Ziyareti, System.String[]

Kastamonu Üniversitesi öğrencileri, hastanede yatan çocukları ziyaret ederek moral verdi.

Kastamonu Üniversitesi öğrencileri, hastanede yatan çocukları ziyaret ederek moral verdi.

Damla Gönüllüleri Derneği üyesi 25 üniversite öğrencisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Damla Projesi kapsamında Kastamonu Devlet Hastanesi'nde tedavi gören çocukları ziyaret etti.

Ziyarette bazı öğrenciler palyaço kıyafeti giyerken, bazıları da yüzünü boyayıp gösteri yapıp, çocuk hastalarla birlikte oyun oynadı.

Derneğin Kastamonu temsilcisi ve Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Fatma Gülşah Düzenli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, insanlara yardım kuruluşu gibi değil, kalplerine dokunarak yardımcı olmayı istediklerini söyledi.

"Bir nebze olsun sevgiyi aşılamak, onları mutlu etmek için yola çıktık. Umudu olmayanlara bir damla umut olmak için yola çıktığımız için ismimiz de Damla" diyen Düzenli, hastanede çocuklar için çeşitli etkinlikler yaptıklarını, aynı zamanda çocukların aileleriyle sohbet edip sorunlarını dinlediklerini aktardı.

Gönüllülerden Kübra Nur İpek de insanların gönlüne dokunmak istediklerini belirterek, "Birisine yardımcı olursak, aslında kendimize daha çok yardım etmiş oluyoruz. Bir çocuğun, bir insanın kalbine dokunduğunuzda aslında kendi kalbinize daha çok dokunuyorsunuz." dedi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Öğrencilerden Hastanedeki Çocuklara Moral Ziyareti - Son Dakika


Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Der Spiegel: Almanya, Yunanistan'daki sığınmacıların Türkiye'ye itilmesine yardım ediyor Türkiye, günlük koronavirüs vakalarında dünyada üçüncü sıraya çıktı Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Partilere katılıp "Abartmayın" diyen sunucu Buse İskenderoğlu, koronavirüse yakalandı Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı