Öğrencilerin Kitap Sevgisi - Son Dakika

Öğrencilerin Kitap Sevgisi

11.05.2012 12:32
Öğrencilerin Kitap Sevgisi, System.String[]

Sivas Valiliği onaylı 'Kitap kumbaram projesi' kapsamında Sivas'taki bilgi yayınevi tarafından organize edilen çalışma doğrultusunda Suşehri Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndaki 1 ile 5.sınıf öğrencileri, kendilerine dağıtılan kumbaralara okul...

Sivas Valiliği onaylı 'Kitap kumbaram projesi' kapsamında Sivas'taki bilgi yayınevi tarafından organize edilen çalışma doğrultusunda Suşehri Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndaki 1 ile 5. sınıf öğrencileri, kendilerine dağıtılan kumbaralara okul harçlıklarından birikim yaparak çeşitli kitaplar satın aldı.

Okul Müdürü Yalçın Akyol, bu tür çalışmalarla kitap okuma alışkanlığının küçük yaştan itibaren kazandırılacağını belirterek, "Yayınevinin başlattığı 'Kitap kumbaram projesi' kapsamında okulumuzdaki öğrencilerimiz, okul harçlıklarından kumbaralara topladıkları paralarla tutumlu olma ve kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için çeşitli kitapları satın aldı.

Kavramların eğlenceli bir etkinlik aracılığıyla çocuklara benimsetilmesini hedefleyen bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında okuduğumuz kitapların her bir sayfası yıllar süren tecrübelerin ürünüdür. Yarınlara hazırlanan ve gelecekte büyük işler başarmaya azmetmiş gençlerimizin bu tecrübeler ışığında yetişmesi için kitap okuma alışkanlığı onlara küçük yaşlardan itibaren kazandırılmış olacak. Ancak dijital alemin cazip davetleriyle çevrelenmiş olan çocuklarımız kitapların büyülü dünyasının farkında değiller. Bu nedenle onlara kitapları tanımaları için yardım etmeli bu önemli alışkanlığı severek kazanmalarını sağlamalıyız" dedi.

Öğrenciler, kumbaralara topladıkları okul harçlıklarıyla Sivas'tan gelen çeşitli kitaplar aldı. - SİVAS

Öğrencilerin Kitap Sevgisi
Öğrencilerin Kitap Sevgisi
Öğrencilerin Kitap Sevgisi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öğrencilerin Kitap Sevgisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Çukur'da ayrılıkların ardı arkası kesilmiyor! Başrol oyuncusu diziye veda etti IMF'den Türkiye ekonomisi için yüzde 6'lık büyüme tahmini Temizlik görevlisi yolda bulduğu 50 bin lirayı sahibine teslim etti Yavru köpeklere cinsel istismarda bulunan sapık gözaltına alındı Ünlü spiker Hülya Hökenek, canlı yayında zamlara isyan etti: Bu fiyatlar gerçek mi? Genç kadın kendisine "Balina" diyenleri azmiyle bin pişman etti Nevşin Mengü'den "Kendi polisime saldırmam" diyen Cüneyt Arkın'a yanıt Koronadan hayatını kaybeden Karadeniz'in kanaat önderlerinden Nuri Genç'in cenazesine binlerce kişi katıldı