Ordu, gastronomi turizminde de iddialı - Son Dakika

Ordu, gastronomi turizminde de iddialı

18.10.2019 14:23
Ordu, gastronomi turizminde de iddialı, System.String[]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, "Ordu'ya gelen turistler buraların zenginliği ve gıdası için gelebilir.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, "Ordu'ya gelen turistler buraların zenginliği ve gıdası için gelebilir. Ordu'nun zaten muhteşem bir tabiatı var. Organiklik ve çeşitliliği de 10 üzerinden 10." dedi.

Tarım ürünlerini çeşitlendirmek, yeni üretim modelleri oluşturarak yerelde yeni sektörlerin gelişmesini teşvik etmek amacıyla üreticilere destek veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, buna yönelik de bir tarım şirketi kurdu.

Üreticilerin yetiştirdiği ürünleri de yöresel ürünler çarşısında direk alıcıyla buluşturmayı hedefleyen belediye, kentte tarım ve hayvancılık projelerine önem veriyor.

Bu kapsamda Güler, Altınordu ilçesi Sağırlı Mahallesi Muhtarı Yusuf Uzunlar'a ait kivi bahçesini ziyaret etti.

Güler, ziyaret sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, kurmuş oldukları tarım şirketinin, üreten vatandaşlara ortak olacağını belirtti.

Göreve başlar başlamaz 4 tane şirket kurduklarını anlatan Güler, şöyle konuştu:

"Bunlardan birisi olan tarım şirketi, isteyen vatandaşımıza çalışmalarında ortak olabilecek. Bu durum turizmin de canlanmasını sağlayacak. Çünkü turistler artık gurmelik üzerine gezmeyi tercih ediyorlar. Nerede iyi ve sağlıklı yemek varsa oralara gidiyorlar. Yani gıda turizmi yapıyorlar. Dolayısıyla Ordu'ya gelen turistler buraların zenginliği ve gıdası için gelebilir. Ordu'nun zaten muhteşem bir tabiatı var. Organiklik ve çeşitliliği de 10 üzerinden 10."

Ziyarette bulundukları bahçeyi çok beğendiğini dile getiren Güler, "Bugün burada hemşehrimizin kivi bahçesini ziyarete geldik. Kivi bahçesini aynı zamanda tavuk çiftliği olarak da kullanıyor. Hemşehrimizin iddiasına göre tavuğun olduğu yerde kivi verimi çok fazla oluyor. Ben de daha önce böyle zengin ve verimli bir kivi daha görmedim." ifadelerini kullandı.

Güler'e, ziyarette Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz da eşlik etti.

Ordu, gastronomi turizminde de iddialı
Ordu, gastronomi turizminde de iddialı
Ordu, gastronomi turizminde de iddialı
Ordu, gastronomi turizminde de iddialı
Ordu, gastronomi turizminde de iddialı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ordu, gastronomi turizminde de iddialı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kan donduran vahşet! Ünlü dizilerde çalışan set asistanını bıçakla öldürdüler, ormanda yakarak yok etmek istediler Salgınla mücadelede toplumda her 4 kişiden 3'ü tam kapatma istiyor EDHO dizisi ekibinden 3 kadına otel odasında dehşeti yaşatan saldırganların görüntüleri ortaya çıktı MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor Acun Ilıcalı, yeni platformu Exxen için Tolga Çevik ile anlaştı Yeni kısıtlamalar için karar günü! Kabine toplantısı başladı, gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı açıklamada Reuters'a konuşan hükümet yetkilisi: Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlaması genişletiliyor Tartıştığı arkadaşını öldüren zanlı: Namus için öldürdüm, kimse kimseyi bilerek öldürmez