Prof. Dr. Boduroğlu Vefat Etti - Son Dakika

Prof. Dr. Boduroğlu Vefat Etti

5 yıl önce

Türkiye Deprem Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Boduroğlu, 71 yaşında vefat etti.

Prof. Dr. Boduroğlu Vefat Etti, System.String[]

Türkiye Deprem Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hasan Boduroğlu, 71 yaşında vefat etti.


MEF Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre Boduroğlu, FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı, İTÜ Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Kurucu Müdürü gibi görevlerde bulundu.


Boduroğlu'nun cenazesi, yarın öğle vakti Bebek Camisi'nde kılınacak namazın ardından Ulus Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


Boduroğlu'nun öz geçmişi


Orta ve lise öğrenimini Işık Lisesi'nde bitiren Boduroğlu, 1966'da Robert Kolej Mühendislik Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden lisans, 1967'de de yüksek lisans diplomalarını aldı. Boduroğlu, 1981-1983'te Lehigh University'de ziyaretçi profesör olarak ders verdi, İngiltere'deki Bristol Üniversitesi'nde, Japonya'da International Institute of Seismology and Earthquake Engineering'de, 1990, 1993, 1994 yıllarında ise City College of New York'ta araştırmalarda bulundu.


İTÜ İnşaat Fakültesi'nde dekanlık ve inşaat mühendisliği bölüm başkanlığı gibi görevlerde bulunan Boduroğlu, 2002-2011'de İTÜ-SUNY University at Buffalo İnşaat Mühendisliği Çift Diploma Programı Koordinatörü ve Mart 2010-Nisan 2011'de Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü Kurucu Müdürü olarak görev yaptı.


Boduroğlu, son olarak 2004-2015 arasında Türkiye Deprem Vakfı kurucu üyeliği ve yönetim kurulu başkanlığında bulundu.

Haber Yayın Tarihi: 09.04.2015 03:03 Kaynak: AASon Dakika

Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi
Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu Eski NBA oyuncusu Delonte West, yol ortasında dövüldü

Son Dakika Haberleri